PROBĚHLO

14.10. sobota VRŠOVICKÝ KOLÁČ

31.10.2017 10:26

Téma našeho příspěvku bylo letos "Z pohádky do pohádky". Několik stanovišť na toto téma obsluhovali větší Krakeni v kostýmech, což se ukázalo během dne skoro nesnesitelné, protože bylo zcela netradiční vedro. Přesto jsme vydrželi a obšťastnili mnoho dětských účastníků cenami, dokonce někteří vyhráli báječný obří koláč a jiné zajímavé ceny. Opět se ukázalo, že umíme pomáhat, když je třeba a spolupráce pionýrů na Praze 10 je prima. 

29.9. - 1.10. prodloužený víkend na Perníkajdě

05.10.2017 16:07

Na naší chaloupce bylo opravdu skvěle - přálo nám i počasí, i když je letošní podzim hodně chladný, bylo zcela mimořádně pěkně. Užili jsme si her, stopované, podvečerního pouštění lodiček, které jsme si sami vyřezali, večerů u táboráku a krásné podzimní přírody. Kuchař Karel zajistil chutnou stravu, Čárlí, Tom, Mirka a Luděk veselý program. Všech 25 dětí se vešlo na spaní do patra, někteří dospělí odvážně spali ve stanu či pod širákem. Už se zas moc těšíme na další návštěvu. 

28.9. čtvrtek NAPŘÍČ PRAHOU PŘES 3 JEZY

29.09.2017 20:29

Oblíbené splutí Vltavy s průjezdem jinak nesjízdných jezů - vodácká lahůdka, kterou si nenecháváme ujít už několik let. Jeli jsme opět na 2 raftech a 9 kánoích a sešlo se nás tentokrát 32 lidiček. A jen před Karlovým mostem se 3 kánoe práskly - ostatní i tento vypečený jez bravurně projeli. Takže vodě zdar ;-)

16.-17.9. Víkendová Jizera

17.09.2017 18:41

V sobotu jsme dorazili na Malou Skálu do Žluté plovárny, kde jsme probrali základy vodáckých dovedností. Rozdělili jsme se do 9ti posádek na 9 kanoí. Bylo nás 19 vodáků. Vypluli jsme do maloskalského jezu, kde se zkušená posádka Jitralar s Jirkou Bohmem rovnou práskla. Ostatní vše zvládli bravurně a tak jsme vyrazili po proudu. Po dvou hodinách plavby u Zrcadlové kozy se práskla další zkušená posádka Šárka s Emmou při vystupování. Zde jsme si dali zmrzlinu a čaj na zahřátí a pokračovali do Dolánek. Odtud jsme se vrátili na Malou Skálu, tentokrát za deště. Terasa Žluté plovárny nám zajistila skvělé zázemí na celou noc. UVařili jsme si výbornou večeři a pustili se do her, z nichž všechny se odehrávaly pod střechou. Ráno jsme posnídali, sbalili a vyrazili na okolní hrady - Pantheon a Frýdštejn. V poledne jsme si opekli buřty a vyrazili na vlak. Plni zážitků jsme se vrátili do Prahy. Byla to povedená výprava, čkoli počasí nám moc nepřálo. Už se těšíme na další. 

Krakeni pomáhají - TERIBEAR

11.09.2017 21:32

Dnes proběhla oddílová schůzka velkých netradičně! Velký oddíl místo hraní her u klubovny se vydal pomáhat běháním na akci TERIBEAR. Na akci se sešlo několik odvážlivců a za každé kolečko co uběhli sponzoři dali peníze na projekt který pomáhal dětem. Jedno kolo bylo 1,2 kilometru a oddíl krakeni přispěl částkou 1265,- korun. Mockrát děkujeme!

!!!POZOR!!!

28.08.2017 10:57

rajče.cz má bohužel problém s nahráním fotografii. Zatím je tam jen polovina fotek z dětského tábora.

Děkujeme.

4.-13.8. TVD aneb tábor velkých dětí

28.08.2017 10:52

Letošní TVD proběhlo v duchu "VŠECHNO JE JINAK". Po celý týden se účastníci přepravovali tajemným portálem z jedné ddimenze do druhé a tím se dostávali do nečekaných situací. Dostali se do vězení odkud museli při noční hře utéct, v šmoulí vesnici bojovali s gargamelem, v době klamené se učili rozdělávat oheň pomocí přepáleného plátna a pak přenášet oheň i přes vodu a zažili plno dalších supr zážitků. Už se těšíme na další ročník TVD v Paběnicích.

22.7.-6.8. Letní tábor Paběnice

28.08.2017 10:52

Tak už je za námi vrchol naší činnosti - letní tábor. Dovolte malé ohlédnutí za těmito krásnými letními dny, strávenými na naší milované louce u Paběnického potoka. Počasí nám sice moc nepřálo - první týden nám prudké lijáky připravily bahenní koupele a druhý týden nás pro změnu opékala vedra, nám to ale nevadilo a prožili jsme super tábor tentokrát s Asterixem a Obelixem, velkým druidem Panoramixem, psíkem Idefixem, Kleopatrou, Cézarem a mnoha jinými postavami z proslulých komixů a filmů. Dokonce jsme si jeden z těchto filmů promítli uprostřed hlubokého lesa na Tisé skále, kam nás zavedla závěrečná hra. A co ještě? Čekal nás např. horolezecký výcvik, noční přepady, různé bojové hry v lese, sportíky na louce, koupačka v nedalekých rybnících Medenice či Zbýšov, víkendové puťáky, vyjížďky na kolech, táborové ohně malé i ty velké, které slavnostně zapalují ti nejlepší z nás. Vše doplnily výtečné produkty naší táborové kuchyně, kterou opět vedl kuchař Karel alias Kačaba. Teď už máme jen krásné vzpomínky a těšíme se na další akce. 

1. - 9. 7. Letní vodácké putování Ohře

08.07.2017 19:31

 

Ke krásné české řece Ohři vyrazilo 19 dětí a 7 velkých řeckých bohů - Zeus, Héra, Pallas Athéna, Apollon, Poseidon, Chronos a převozník Cháron. Bohové se rozhodli, že předají na nějaký čas vládu smrtelníkům a tak se vesele i vážně soupeřilo o Venušiny kuličky. Ti, kteří jich nasbírali při hrách nejvíce, posléze nahradili unavené bohy a den vládli na Olympu. Byli to Mates, Bára, Sára, Marta, Helča, Kačka a Šárka. Výborně jsme se všichni bavili jak na vodě, tak na souši, počasí nám přálo a vlny byly milosrdné. I když jsme část cesty vždy trávili mimo lodě (samozřejmě náhodou), nepotkal nás žádný úraz ani jiná úhona. Díky dobrým vodním poměrům jsme plavbu mohli začít v Tršnici hned pod Chebem a dojeli jsme až do Okounova těsně před Kláštercem. Některá tábořiště byla trochu přeplněná, ale zvládli jsme se v nich neztratit. Už se těšíme na další vodní radovánky i na tábor, který už je za pár dní. 

25.6. Krakení sportovní neděle

08.07.2017 19:30

Malé pozvání na poslední akci před prázdninami zaslechlo a přihlásilo se přes 30 Krakenů různého věku. A tak se jezdilo na dopravním hřišti, plavalo na Šutce v bazénu a všichni si pochutnali na slíbené pizze. 

<< 5 | 6 | 7 | 8 | 9 >>