PROBĚHLO

16.-18.3. Výprava ZA ZLATEM - do kraje ZLATÉ HOREČKY - pro starší Krakeny

19.03.2018 14:37

Na tuto akci jsme se moc těšili, ale počasí nám udělalo čáru přes rozpočet. Mráz, sníh a vichřice v předpovědi nás přinutily změnit plány a do Hradce u Stoda zavítat jen na sobotu místo plánovaného celého víkendu. Na zlaté horečce se nám moc líbilo, jen jsme postrádali holínky, nutné k pořádnému rýžování zlata. Tedy všichni kromě Mádi, který byl opět věrný svým hroším zásadám a vrhl se za zlatem bez váhání do potoka v botách. Zábavy bylo dost, přesto jsme museli odjet na noc do Prahy a přenocovat v klubovně. V neděli jsme si dali únikovou hru a pár deskovek v klubovně. A příště na zlatou horečku určitě pojedeme opět!

16. - 18. 3. Jarní výprava na Perníkajdu - PRO MLADŠÍ KRAKENY

19.03.2018 14:28

I přes to, že nám počasí hrozilo mrazem, sněhem a vichřicí, odvážilo se 14 mladších Krakenů (+ 4 vedoucí) vyrazit na Perníkovou chaloupku a strávit březnový víkend v lesích bez elektřiny a elektroniky. A musíme konstatovat, že perfektně obstáli a dobře se pobavili. V pátek večer nás sice od opékaných buřtíků vyhnal déšť, ale sobotní ráno bylo pocukrované sněhem a my trávili čas občas venku a občas v chaloupce u krbu. Dopoledne jsme nejprve připravili dřevo, pak vyrazili na pěknou procházku, odpoledne jsme hráli hry v chaloupce a večer vyřezávali krásné nože ze dřeva. V neděli jsme si dali sněhovou honičku, bingo, pak uklidili a včas stihli vláček domů. Přivezli jsme si hromadu zážitků a také poznání, že dokážeme překonat i špatné počasí. 

2.3.-4.3. Zálesácká výprava do Nouzovského království

13.03.2018 19:56

Tentokrát 22 Krakenů vyrazilo do srubu na Vavřineckém potoce, kam rádi občas zavítáme, protože je tu nádherná příroda a klid. V pátek jsme dorazili do srubu, zatopili v krbu a zazpívali u ohýnku. V sobotu jsme využili ledovou plochu potoka ke hře zvané curling. Turnaj probíhal celý den. Večer jsme opekli buřtíky, popovídali a poveselili se u ohně. Neděle byla věnována obligátnímu balení a cestě domů. 

 

10.2.-17.2. 2018 Jarňáky v Rokytnici (lyžování na nejlepší sjezdovce)

19.02.2018 13:56

Krásný týden na sněhu si užilo 17 účastníků s vedoucími na pěkných sjezdovkách v Rokytnici nad Jizerou. Kromě lyžování, snowboardingu a sněhových her jsme navíc zdolali severní stěnu švýcarské velehory Eiger (na obrázku), užili si řádění v jilemnickém bazénu, účastnili se pašeráckého sjezdu na Studenově, proběhli se kolem chaty v plavkách, zahráli si spoustu her a podívali se na krakení filmovou tvorbu. Týden uběhl jako voda a mnozí z těch, kteří přijížděli jako neobratní lyžníci, se vraceli jako zkušení lyžaři zejména díky výcviku, který nám velmi prospěl. Počasí nám přálo, kdo chce vidět víc, ať se koukne na fotky. 

1.2.-4.2.2018 Pololetky v Nové Vsi

04.02.2018 23:07

Na tuto akci se nás vypravilo 22 krakenů a strávili jsme úžasný prodloužený víkend v horách. Po všechny tři dny báječné počasí, dostatek sněhu a lyžařský areál FILIP téměř bez fronty. Večery plné soné utěží i deskových her a zpívání s kytarou, hádanky kvízy i noční bojovka týmů s úkoly v zimní přírodě. Starší Krakeni potrénovali carvingové oblouky a pár našich lyžařských nováčků se naučilo i skvěle lyžovat :).

 

21.1. Horostěna a jumppark

25.01.2018 09:30

Jak si užít neděli ve městě? Poradíme: zaskočte si na horostěnu Namche poblíž Palmovky, kde 31 dětí právě vesele zdolává cesty různé obtížnosti. Po instruktáži zkušeného horolezce Páji, kde jsme dozvěděli mnoho důležitých informací, jsme se rozdělili na ty zkušenější, kteří se vydali na těžší cesty, méně zkušené, kteří napůl řádili na bolderu a napůl zkoušeli zdolat lehčí cesty. Po poledni jsme se přesunuli do Jumpparku na Žižkově, kde se i ti nejzdatnější pěkně "dounavili". Pak jsme přes Malešický park dorazili do klubovny, kde jsme se rozloučili. 

13.1.2018 Jednodenka - Výprava na Brdy“ - sobota

15.01.2018 12:15

27.12.2017 -2.1.2018 Povánoční lyžování - tentokrát se ČTYŘLÍSTKEM 26.09.2017 20:31

04.01.2018 13:59

Rodiče sice trošku vrtěli hlavou, když jsme jim oznámili, že jsme téměř denně lyžovali, protože počasí nebylo úplně optimální. Ale letos se nám opravdu dařilo a pěkně jsme si užili sněhový svah na Filipu, řádění v libereckém Babylonu, deskové hry, různé hrátky a soutěže, které byly součástí naší velké hry Cesta za Čtyřlístkem. Týmy, složené z Fifinek (jejím znakem byla oranžová mašle) Myšpulínů (ti měli kočičí uši a vousy), Pinďů v kšandách, Bobíků s polštářkem na břiše a pátých členů, jejichž oblečení mělo mít barvu týmu, si pěkně užívaly hru. Střídající se kuchaři také odváděli skvělou práci a jídlo bylo výtečné. Silvestrovský program byl netradiční soutěží mezi členy týmů, kdy předváděli tance, vynálezy, co kdo umí zvláštního i kulinářské umění. Vrcholem bylo vysílání televize Třesk a Prsk, kde excelovali pátí členové týmů. Pěkný večer nás čekal ještě na Nový rok, kdy jsme si dali oblíbené kasino, které skončilo dramatickou dražbou úpisů, dobrovolným vyválením některých dívek ve sněhu či erotickým během v ručníku kolem chalupy. Už se moc těšíme na pololetky a jarňáky. 

17.12. Aquapark Průhonice

25.12.2017 12:38

A tohle řádění ve vlnách největší vodní atrakce Prahy si zas užili členové mladšího oddílu. Celodenní namáčení, klouzání, vlnění, plavání a potápění si užilo celkem 31 Krakenů. 

15.-17.12. Zazimování Perníkajdy

25.12.2017 12:33

Tato výprava byla určena starším členům oddílu. Většina z nás vyrazila už v pátek, aby si užila dvě krásné prosincové noci u ohýnku a krbu na naší chaloupce. Zbytek dorazil v sobotu dopoledne, kdy se rozespalé postavy právě ploužily k snídani. Pak se všichni podívali do lesa v okolí, připravili dřevo, rozdělali večerní ohníček a při něm podebatovali, zazpívali i pohodovali na opékaných specialitách. V neděli jsme es ještě pokochali přírodou, uklidili, sbalili a vláčkem hurá do Prahy. 

<< 6 | 7 | 8 | 9 | 10 >>