Činnost oddílu

Přihlášky, pozvánky ap.

20.09.2022 20:16

  Ahoj, protože jsou mezi námi opět noví členové oddílu, dovolím si rekapitulovat některé důležité informace:

Jsme rádi, když na pondělní schůzky děti chodí pravidelně a hlavně včas. Pokud  dítě nemůže dorazit,  uvítáme, když dítě omluvíte.

Výpravy a podobné akce jsou avizovány POZVÁNKAMI -  tam najdete info o akci a hlavně místo a čas srazu i předání apod. K pozvánkám jsou přiloženy PŘIHLÁŠKY -  bez nich není dítě zařazeno mezi účastníky. Na přihlášky prosím pište najednou jména všech vašich potomků (např. na 1 přihlášku všechny 3 děti), šetřeme papír.

Toto pravidlo ale neplatí u přihlášek na velké akce, tedy zimní a letní tábory a velké vody.

Podpis na přihlášce nemusí být autentický, stačí formální počítačem, autenticitu zajišťuje odeslání z vaší mailové adresy.

Výpravy a menší akce můžete platit až u odjezdu v hotovosti. Byli bychom rádi, kdybyste své děti přihlašovali nejpozději do úterý před akcí, pak můžeme v klidu zajistit např. vlakové jízdenky, naplánovat nákup potravin apod. 

Vedení oddílu má ale také právo stopnout přihlašování dětí i dříve v případě, že počet přihlášených  dětí bude neúnosný.

Pravidelné oddílové schůzky

11.11.2009 10:10

Pravidelně se scházíme každé pondělí od 16:16 do 18:00 hod. v klubovně 
v Limuzské
 ulici číslo 15 v Praze 10 (viz mapka).

Ve středu se pro tento rok vytvořila i skupina IMPRO, kde se členové oddílu věnují improvizaci pod vedením Táni Hadašové a Ulrica. 

V současné době jsou oba oddíly Krakenů plné. Nové členy budeme přijímat později. 

Můžete nás kontaktovat na následujících telefonních číslech:

603 726 555 - Luděk Říha
603 305 150 - Mirka Tintěrová

Z činnosti oddílu

Další letní tábory

12.10.2020 22:18

rok 2018 - Piráti z Paběniku 

rok 2019 - Škola čar a kouzel

rok 2020 - Ztracený tomahawk

Paběnice 2017 - letní tábor s Asterixem a Obelixem

16.09.2017 18:35

Obě slavné postavičky a mnoho dalších (např. Cézar, Kleopatra, Panoramix a banda Římanů) obohatili letošní tábor mnoha úsměvnými scénkami. Kromě těchto radovánek jsme pilně hráli spoustu bojových her, krakenbal, vytvářeli srpy pro Panoramixe či dárek pro Cézara a spoustu jiných kratochvílí. Oblíbený puťák směřoval letos na hrad Lipnici (cyklo starší), na nedaleké rybníky (pěší starší), či na Atrejův srub - mladší. Závěrečná hra nás zavedla na Tisou skálu, kde jsme uprostřed temného lesa hodovali na pravé keltské hostině, shlédli pěkný dilm o našich hrdinech, přespali pod širákem a spokojeně se vrátili zpět do tábora. Náladu nám nezkazilo ani počasí, které nám táborovou louku změnilo v bahenní kluziště, zejména v prvním týdnu. 

Letní dětské tábory v uplynulých letech

25.03.2010 11:11

Paběnice 2014 - Cesta kolem světa za 80 dní                                                                                                                                                             S Philasem Fogem vše začalo sázkou v Londýnském klubu a poté putováním přes pět kontinentů kolem celého světa a termín 80 dnů byl opravdu šibeniční. Nakonec však vše dobře dopadlo a tak po návratu zpět do Londýnského klubu náslůdovala velkolepá oslava  šťastného návratu.

Paběnice 2013 - Bratrstvo                                                                                                                                                                                          Tentokrát jsme se nechali inspirovat knihami australského spisovatele Johna Flanagana, na jehož motivy jsme připravili hru, která byla inspirována životem mladých Skandijců. Děti zažívaly dramatické příhody v mnoha zvláštních zemích, putovaly na  svých lodích až do Nihon-Džinu a získávaly po cestě námořnické hodnosti. Nakonec přemohly zlého draka a náležitě to oslavily. 

Paběnice 2012 - Tajuplný ostrov                                                

Naše letadlo nás zaneslo nad oceán a my jsme ztroskotali na ostrově, kde jsme prožili celý rok. Vystavěli jsme si chýše, nalovili zvěř, oslavili Vánoce i Nový rok, podívali se i na prastaré opuštěné sídlo (Lipnice nad Sázavou), nakonec objevili poklad na vysoké věži, kde z dramatických bojů vyšli vítězové celotáborovky. 

 Paběnice 2011 - Zlatokopové  

Navázali jsme na celoroční oddílovou hru a na paběnické louce vypukla zlatá horečka. Vydali jsme se cestou zlatokopů přes hory i zrádné peřeje do legendárního Dawsonu, rýžovali zlato v potocích, cestovali s psími spřeženími zasněženými končinami, vynášeli zásoby, bojovali o svůj život v pustinách. 

 

Paběnice 2010 - Indiáni                                                                                                                                                                                             Tábor vyzdobily nové tee-pee, děti si zabojovaly v šesti indiánských kmenech o tajemné poklady, které jim nakonec vydal starý náčelník. 

Paběnice 2009 - Rytíři krále Artuše

Vrátili jsme se do staré Anglie a zahráli si na dvůr krále Artuše. Uprostřed tábora byl zbudován velký kulatý stůl a děti byli postupně pasovány na rytíře. Na tomto táboře fungovaly společně dvě skupiny: menší děti do 15 let a dvanáct starších od 15 do 18, kteří měli jiný program, zaměřený na získávání různých znalostí a dovedností, potřebných do dalšího života.

Paběnice 2008 - Piráti z Paběniku
     
Celý tábor se proměnil v pirátskou loď, nad hlavami nám na stožárech vlály modré plachty a scházeli jsme se u kapitánského můstku. Duch starého piráta nám postupně prozrazoval, jak se dostat k zakopanému pokladu. Ten jsme nakonec opravdu našli na opuštěném ostrově na Sečské přehradě.

Paběnice 2007 - Velikonoční ostrovy
Hlavním smyslem tábora bylo zachránit Velikonoční ostrov před ekologickou katastrofou. Děti musely navštívit malé ostrůvky v okolí, kde jim moudří náčelníci radili, co musejí udělat. Nechyběly ani domorodé oblečky a třímetrová pochodující socha Moai. Nakonec se podařilo Velikonoční ostrov zachránit a proto ho můžete klidně uprostřed Tichého oceánu navštívít.

Paběnice 2006 - Harry Potter: Ohnivý pohár
Pro tento tábor jsme zvolili oblíbené téma inspirované knihami o malém čaroději. Zaujal nás čtvrtý díl, kde čtyři šampióni, podporovaní svými týmy soutěží o ohnivý pohár. Zahráli jsme si famfrpál, uvařili kouzelné lektvary, bojovali s drakem, luštili tajemné hádanky. Procházeli bludištěm atd.