PROBĚHLO

2.6.2024 Cesta tam a zase zpátky cena: 0.-

02.06.2024 21:02

Strávili jsme spolu v partě nedělní den. Na kánoích jsme spluli Vltavu od Trojské lávky do Klecánek, někteří se i vykoupali. Udělali jsme si za deště piknik v suchu pod střechou a prošli se naučnou stezkou o planetách naší sluneční soustavy podél Vltavy a Stromovkou.

Den jsme si užili, dobře se napapali a počasí nám nádherně vyšlo - pršelo, když nám to zrovna v ničem nevadilo, a svítilo nám právě vhod.

17.-19.5.2024 Víkend pod plachtami Cena: 500.-

02.06.2024 20:59

Zavítali jsme již podruhé se svými čtyřmi katamarány na základnu vodních skautů k v. n. Seč. V sobotu dopoledne jsme postavili katamarány a nafoukli rafty. Starší si vyzkoušeli plachtění a manipulaci s takeláží, menší se na raftech podívali na opuštěný ostrov. 

Po obědě a krátkém dešti  se nové posádky plavidel vydali na velkou honbu za pokladem! Museli navštívit deset stanovišť s úkoly, díky kterým nakonec získali indicie - kolik kroků a kterým směrem od středu ostrova je poklad zakopán. Všem se podařilo úkoly splnit a následně poklad najít! Po večeři u ohýnku každý sdílel s ostatními, co se mu na hře nejvíce líbilo. 

Po setmění navštívili malí ve dvojicích hrad Oheb se strašící bílou paní. Velcí ho navštívili po nich, cestu podnikli na katamaránech a na hradě byli kromě bílé paní strašeni i svými schovanými kamarády.

Nedělní ráno jsme čas deště využili k týmové hře Riskuj! Někteří namáhali své hlavičky, někteří své svaly a někteří se smáli. Před balením, úklidem a odjezdem si také malí vyzkoušeli naše katamarány, velcí si mezitím vyzkoušeli pitstop.

Někteří se vrátili společně vláčkem, někteří se zajeli podívat na naši táborovou louku… je krásná, ale něco jí chybí… budou to Krakeni! Moc se na tábor těšíme a doufáme, že to tak máte i Vy.

 

 

 

středa 8.5.2024 Vodácká jednodenka cena 250.-

13.05.2024 08:28

Státní svátek jsme strávili již podruhé s oddílem Rondel. Autobus nás zavezl do Skryjí, odtud jsme se vydali do Roztok u Křivoklátu na kánoích a raftech vstříc dobrodružství. Ujeli jsme celkem 13 km. Navštívili jsme pamětní síň Oty Pavla a překonali jeden menší jez na lodích a jeden jejich přenosem. Po neúspěchu v autokempu Višňová I a Višňová II se na nás usmálo štěstí v tábořišti mezi mosty a my jsme si tak pochutnali na zmrzlince. Někteří se vyklopili, někteří se záměrně vykoupali, Jiní si užili jízdu se suchou nohou. Pak jsme se převlékli, naložili lodě a vyrazili zpět do loděnice.

středa 1.5. 2024 Jednodenní výprava cena: 100.-

02.05.2024 08:16

Netradičně jsme podnikli jednodenní výpravu společně se spřáteleným oddílem Rondel. Na svátek práce jsme vláčkem  vyrazili do Srbska a vydali se prozkoumávat nedaleký lom Malá Amerika, Liščí lom a lom Kamensko. Všichni si vyzkoušeli slaňování  s přiměřenou obtížností dle svého věku. Podívali jsme se s baterkami  do starých štol, kde podle legendy straší Hans Hagen, a vyzkoušeli si plazení hornickou plazivkou . Opekli jsme si buřtíky nad ohništěm  a dobře se napapali . Zahráli jsme si pár her na louce i v lese , pochutnali si na zmrzlince , vyřezali si lodičky  z kůry a pouštěli je na potůčku pod Karlštejnem. Zábavu jsme měli i na zpáteční cestě vlakem, zkrátka my se nikdy nenudíme . 

 

pondělí 15.4.2024 Kolohrátky cena 0.-Kč

02.05.2024 08:09

Oblíbená akce u klubovny opět proběhla v pohodě, tentokrát nám nestačily připravené kartičky, naštěstí jsme našli loňské. Bylo pěkné počasí a lidí jako máku. 

12.-14.4. 2024 Výprava do lesů - cena 350.-Kč

02.05.2024 08:03

Po netradičním příjezdu - stopli jsme si autobus - jsme tradičně opekli buřtíky a menší zalehli. Větší se v doprovodu instruktorů vydali na výsadek v blízkém okolí. V sobotu jsme si hráli v lese a odpoledne si dali hru po stanovištích Zelená stezka - zlatý list. Večer při obvyklém táboráku jsme pro menší udělali malý výsadek - dali si potmě cestu od rybníka k Perníkajdě. V neděli se vyráběla dřevěná auta a pořádaly závody. 

28.3.-1.4. Velikonoční cyklovýprava - cena 999.-Kč

06.04.2024 10:15

Po roce jsme se rádi vrátili na skvělou základnu Vávrovka poblíž Kardašovy Řečice, kde jsme prožili i loňské Velikonoce. Na kolech jsme opět objevovali krásné okolí - rybníky Svět, Rožmberk a jiné, řeku Lužnici, hrad Choustník a blízké vesnice i města. Na základně jsme si zahráli mnoho her, poseděli u ohýnku s kytarami, namalovali vajíčka a upletli pomlázky. Koleda v Kardašově Řečici potěšila místní obyvatele i nás. 

9.-10.3.2024 Jarní výprava na Blatenku - cena 350.- Kč

12.03.2024 09:56

Rozhodli jsme se vyrazit tentokrát až v sobotu dopoledne a tak jsme mohli využít cesty z vlakové zastávky v Mačkově k postavení speciálního jarního kvízu pro malé i velké Krakeny. Tři týmy velkých a tři týmy malých se vydaly na Perníkajdu po připravené trase s různými úkoly. Na základně jsme pak ubytovali, zpracovali nejbližší padlé smrky, které nám připraví každý velký vítr. Pak nastal čas her, zpívání, vaření a pod. Pro velké byla uspořádáná velká noční hra se světýlky, malí si užili své Palermo a pak nastala chladná noc, kterou 2 instruktorky přežily pod širákem, plníce pionýrskou výzvu. Ráno jsme se věnovali snídani, pak lukostřelbě, vyčištění louky a úklidu. Kolem 11 hodiny jsme vyrazili do Blatné na vláček. 

25.2.2024 Aquapark Čestlice cena 150.-Kč

26.02.2024 11:07

Není lepší nad to strávit nějakou tu neděli společně s přáteli v aquaparku . Vyrazili jsme ráno od klubovny, rozdělili se do skupinek a každá vyrazila dle své volby na vodní atrakce, tobogany, skluzavky, vlnobití  nebo do vodního proudu. Vídali jsme se na pravidelných srazech, kde jsme doplňovali energii  a tekutiny 

Někteří dokonce vyzkoušeli i místní sauny  a následnou ledovou sprchu  a ledový bazének - po tom, co člověk celý zmrzlý vylezl, zaplavil ho příjemný pocit, který opravdu stál za to.  

Byla to vydařená jednodenní akce, každý si našel něco, co ho bavilo . 

11.-18.2.2024 Krakení jarňáky v Rokytnici Cena 1500.-

23.02.2024 11:11

Tato neobvyklá akce neměla mnoho účastníků, tak jsme se pohodlně vešli do zapůjčené chaloupky rodiny Jarošových. Počasí se střídalo, v deštivých dnech jsme dali přednost výletům např. do Liberce do IQparku, k Mumlavským vodopádům či do aquacentra ve Vrchlabí. Lyžování a snowboarding jsme provozovali hlavně v dopoledních hodinách, kdy sníh byl ještě v lepším stavu a dalo se lépe lyžovat. Večery vyplnily hry, hlavně deskovky a občas i zajímavé filmy. 

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>