PROBĚHLO

9.12. Předvánoční pohádkové setkání

10.12.2018 21:57

Tentokrát jsme se setkali v prostorách DDM Praha 3 Ulita, kam dorazilo cca 150 rodinek a různých kamarádů. Společnost složená ze současných i bývalých členů oddílu MyKingové a Krakeni se dobře bavila u hrané pohádky Strach má velké oči, kterou předvedl spolek divadelníků  Heyduk z Předhradí. Poté následoval tvořivý program, kde 6 dílen obsluhovali a vedli starší členové oddílu Krakeni. Malovaly se perníčky, zdobily jablíčka, vytvářely svíčky z barevných vosků, vyráběly barevné placky, zdobily vánoční skleněné koule či vytvářely voňavé sáčky s kořením. Nakonec ještě přibyli diváci, protože byl slavnostně promítnut film z letošní Cesty za pohádkou Arabela. Celá atmosféra byla radostná a tvořivá. Děti si kromě vlastnoručně vyrobených věcí odnesly i čokoládové  Mikuláše a adventní kalendáře a dospělí pocit sounáležitosti s námi všemi. 

23.- 25. 11. Víkend v Nouzovském království

26.11.2018 22:30

V pátek jsme dorazili ke srubu, opekli si buřtíky, zazpívali s kytarou a vyprávěli si strašidelné historky. V sobotu jsme po rozcvičce posnídali a zahráli několik her na louce. Pak jsme se vydali na stopovanou k Davídkovu mlýnu.  Pět pětičlenných týmů se pokoušelo po proudu Vavřineckého potoka najít poklady. Odpoledne jsme se vrátili na základnu a po vaření na louce jsme z nalezené kůry vyřezávali loďky. Osadili jsme je svíčkami a za tmy vypukl závod plachetních lodí na potoce. Pak už byl čas na další táborák a drobné hry. Nakonec jsme si zahráli na kradení pirátského pokladu. V neděli jsme doplnili dřevo, které jsme během pobytu spotřebovali, pak si zahráli hru na stanovištích zvaanou kouzelné kreslení. Po úklidu jsme vyrazili opět do Zásmuk na autobus domů. 

 

 

9.- 11. 11. Víkend na Červeném Hrádku

14.11.2018 21:01

Tentokrát jsme se vydali vláčkem až do Sedlčan, konkrétně na skautskou základnu na Červeném Hrádku, umístěnou v krásném prostředí poblíž potoka Mastníku a velkého lesa, kam jsme v sobotu ráno zamířili na velkou hru "Za zlatou koulí". Překonávali jsme lanovou lávku, lovili veverky, plížili se k náčelníkovi, stavěli stan, stříleli lukem na orla, opékali buřtíky, zkoušeli to s buzolou, přenášeli raněného a nakonec nám němý poustevník poradil, kde najít zlatou kouli, která nosí opravdové štěstí. Večery patřily deskovým hrám a v neděli jsme si ještě nakreslili zvířátka a pustili po potoce vlastnoručně vyrobené vory, což se neobešlo bez menší koupačky. Víkend se nám všem - dětem i vedoucím - moc líbil a už se těšíme na další. 

27. - 30. 10. sobota až úterý PODZIMKY NA KOLECH

02.11.2018 10:33

Kolem třiceti Krakenů vyrazilo v sobotu po cestě vláčkem na kole do vísky Zbyny. Počasí vypadalo trochu beznadějně, ale v sobotu nás naštěstí déšť minul, tak jsme dorazili v pořádku. Večer jsme si vyřezali dýně a udělali krásnou výstavu na dvoře. Neděle sice ukázala, že počasí nehodlá respektovat oslavy 100 let republiky, ale nás nezaskočilo. Po ranním testíku k tomuto výročí jsme se protočili na třech stanovištích: hudebním, malovacím a cyklistickém. Odpoledne nás čekal akvapark v České Lípě a večer jsme si připravili draky. V pondělí už bylo o trochu lépe, tak jsme  dokončili draky a dopoledne doplnili cyklojízdou zručnosti. Odpoledne jsme konečně mohli opět vyrazit na kola. Ti rychlejší se vydali na tankovou cestu a druhá skupina putovala kolem Máchova jezera. Večer jsme se podívali ven na svítící dýňovou stezku odvahy. Pak jsme si zahráli deskovky a šli spát. Poslední den se konečně udělalo krásně. Šli jsme tedy pouštět své draky na pole, uklidili dům a vydali se ještě rychle na kola. Po obědě v restauraci jsme odjeli vláčkem domů. 

14.10. neděle AQUAPARK ČESTLICE

14.10.2018 22:10

Co s načatým víkendem? Inu, zaskočíme si po zdárně vykonané práci na Vršovickém koláči do aquaparku Čestlice. Nejprve jsme strávili noc ze soboty na neděli na festivalu Signál a přespáním v naší klubovně a pak jsme vyrazili do aquaparku. Tam jsme vydrželi řádit od půl jedenácté až do 4 hodin. Nejvíc se líbily tobogány, hlavně divoká řeka, a také mořské vlny a teplé vířivky. Smlsli jsme si i na místní výborné zmrzlině. Všechno jsme se vrchovatě užili a pak spokojeně zamířili domů. 

13.10. sobota VRŠOVICKÝ KOLÁČ

14.10.2018 22:03

V pondělí 8. října si velcí vymysleli a připravili stanoviště a v sobotu už všechno běželo jako na drátkách. Asi 20 velkých i menších pirátů pobíhalo po louce na Kubánském náměstí a v 10 hodin se rozběhla akce, která měla 9 stanovišŤ, motivovaných námořníky a piráty. Krmili jsme mořskou obludu, šplhali do lanoví, házeli mince do vody, skládali papírové lodičky či objevovali poklady - to vše bylo připraveno pro návštěvníky akce, která každý rok potěší občany Prahy 10. Rozdali jsme asi 230 hracích kartiček, 4x losovali velké ceny u pódia, pojídali obrovský vršovický koláč a díky parádnímu počasí jsme my všichni i návštěvníci dobře bavili. 

28.-30.9. pátek, sobota, neděle PERNÍKAJDA

14.10.2018 21:55

Po vodácké akci na Vltavě jsme se přesunuli na naši lesní chaloupku u Blatné. Páteční večer byl ve znamení ohně a povídání u něj. Noc byla trochu chladná (na trávě se objevila i jinovatka), přesto někteří starší odvážlivci spali venku. Po snídani jsme si zahráli boj o vlajku, pak následovalo klasické doplňování zásob dřeva, aby bylo čím topit nejen při našem pobytu. Odpoledne proběhl zálesácký pětiboj - dřevařský souboj, výroba vorů a přeplavba jezera, plížení k náčelníkovi, rozdělávání ohňů a rallye žebřík nám vydržel celé odpoledne. Večer nás čekala stezka odvahy. V neděli jsme zabalili a zahráli si hru Brouci. Pak už nás čekal pochod na vlak a cesta domů. 

27. -28.9. čtvrtek, pátek NAPŘÍČ PRAHOU PŘES 3 JEZY

14.10.2018 21:48

Sešli jsme se už ve čtvrtek v loděnici, kde jsme tradičně opekli buřtíky a zapěli při kytárkách. Ráno se nás sešlo celkem 48 a vyrazili jsme na raftech a  kanoích na Vltavu, která se zcela mimořádně v rámci skautské akce "Přes 3 jezy" otvírala všem zájemcům o splutí jezů, které jsou pro plavbu celoročně uzavřeny. Vesele jsme si prohlíželi Prahu z neobvyklé perspektivy a mávali všem divákům na březích i mostech. Na nejtěžším jezu před Karlovým mostem již tradičně skončilo pár kanoí pod vodou ve vlnách, místní záchranáři měli trochu práce, ale vše dopadlo dobře, jako obvykle. V krásném počasí jsme přistáli pod libeňským mostem a většina z nás pokračovala oslavit státní svátek na Perníkajdu. 

14.-16. 9. Víkend pod plachtami

14.10.2018 21:39

Celkem 6 plachetnic vyrazilo do vln Orlické přehrady a počasí se opět vyznamenalo: bylo teplo na koupání, vítr se ale nedostavil, tak jsme spíš než plachty používali motory. To ale vůbec neubralo na kráse tohoto netradičního víkendu. V pátek večer jsme si udělali hezký ohníček v přístavišti a poprvé přespali na palubě plachetnic. V sobotu jsme dorazili k zámku Orlík, kde jsme poobědvali, přespali jsme pak v krásné zátoce na kotvách opět v lodích a nedělní překrásné ráno nás zastihlo ve vlnách (od parníků), kde jsme se báječně vykoupali a pak absolvovali plavbu zpět. Jakmile zavál sebelehčí vánek, hned jsme nastavovali plachty, ale foukání nemělo nikdy dlouhé trvání. Přesto to byl nezapomenutelný víkend pro všechny zúčastněné Krakeny. 

Letní tábor Paběnice

13.08.2018 22:41

Tato akce je vrcholem naší činnosti a tak se na ni všichni moc těšíme. Letos se louka u Paběnického potoka (který letos zapomněl téct) proměnila v divoké moře s nádhernou plachetnicí, jejíž boky tvořily stany a na vysokých stěžních zavlály modré plachty ze síťoviny vstříc našim dobrodružstvím. Vše doplŇoval lodní můstek s kormidelním kolem, kde admiralita vydávala denní rozkazy, hrálo se divadlo a pasovali se námořníci do vyšších hodností. Někteří skončili jako plavčíci, jiní zvládli lodníky či bocmany, ti lepší se stali kormidelníky a úplně nejlepší byli jmenováni na závěr kapitány. Pirátský poklad byl také nakonec objeven, rozdělen a odnesen, počasí bylo až moc skvělé a všichni si tábor skvěle užili. 

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>