PROBĚHLO

11.3.2023 Máme rádi zvířata

14.03.2023 09:17

Předpovědi počasí vystrašily hlavně jiné zájemce o prohlídku pražské ZOO, takže jsme si procházku velice užili. Venkovní pobyt jsme střídali s vyhřátými pavilony a poklidně jsme si prohlíželi všechna zvířata zblízka a hlavně bez tlačenice. Nejvíce nás zaujali hroši a zejména nový pavilon goril. Skupinky dětí si navíc osvojily znalosti o zvířatech připravenou hrou. Nezapomněli jsme zakoupit malé dárečky domů a včas dorazit ke klubovně. 

18.-19.2. 2023 Tyjátr a Techmánie v Plzni

24.02.2023 19:20

Tentokrát jsme vyrazili rychlíkem do Plzně až v sobotu ráno a přes den si užili vynikajicí plzeňskou Techmánii, kde jsme poobědvali a taky se podívali na krásnou projekci o vesmíru. Večer jsme se přestěhovali do Tyjátru - veliké herny se spoustou prolézaček, míčků, skluzavek a jiných prvků, kde jsme řádili až do noci. Po přespání v prostorách Tyjátru jsme ještě ráno po snídani využili místních atrakcí a pak jsme vyrazili s plánem obejít pěkné rybníky v okolí. Tam nás ale přivítal liják a tak jsme se ukryli do muzea strašidel. Po obědě v místních burgrárnách jsme se opět vydali na procházku kolem řeky Radbuzy. To se ale neobešlo bez deště, dokonce vyšperkovaného malými ledovými krupkami. Pak už nezbývalo než opět použít rychlík k cestě domů. 

3.-5.2. Pololetní lyžování

24.02.2023 19:17

O pololetkách jsme se vydali na malou chatu rodiny Jarošových v Rokytnici nad Jizerou. Krásné sjezdovky nás přivítaly novým sněhem, který jsme si užili spolu s náledím už po cestě tam. Lyžovačka nás ale neminula, taky stavba iglů a pěkné skluzavky, večerní deskáče a spousta jiné zábavy. Počasí se stále lepšilo a naše nálada taky. 

15.1. Aquapark Průhonice

16.01.2023 10:14

Také tradiční akce v lednovém víkendu, kde jsme opět řádili ve vlnách, na tobogánech, ve vířivkách a jiných rafinovaných lákadlech tohoto vodního světa. Někteří členové mladšího oddílu si dokonce "vyplavali" svého prvního bobříka - plavce tím, že zdolali místní plavecký bazén. Všem gratulujeme. 

14.1. Brdy

16.01.2023 10:10

Jako každoročně i letos jsme vyrazili do našich nejbližších kopců na akci, tentokrát připravenou jiným oddílem. Letošní ročník byl velmipěkně připraven a naše dva týmy statečně bojovaly na nejrůznějších stanovištích. Nakonec jsme skončili tradičně ne příliš velkým úspěchem, zato radost z toulání po kopcích v krásném lednovém dni nás neminula. 

27.12.2022-2.1.2023 Povánoční lyžování

03.01.2023 10:25

Vyráželi jsme po Vánocích do zelených hor s malou nadějí, že se někde najde proužek sněhu na lyžovačku. A našel se - technickým sněhem dobře zasněžený areál Šachty ve Vysokém nad |Jizerou, kde jsme strávili 4 pěkné lyžovací dny. Týden na horách jsme si zpestřili taky návštěvou Vrchlabí a příjemného akvaparku, mnoha hrami, vycházkami a dokonce jsme prožili i volby, což byla hlavní celotáborová hra, pěkně odprezentovaná Kačkou a Dádou. Bylo toho opravdu hodně a těšíme se na další akce, které nám přinese rok 2023, který jsme podle tradice opět uvítali na blízkém kopci rychlými špunty a prskavkami. Na Nový rok 4 odvážní ponořili svá těla do okolotekoucí Jizery (teplota vody cca 2 nad nulou), což byl částečně důsledek silvestrovského kasina. Bylo veselo a moc fajn. 

11.12. Předvánoční setkání v Ulitě

11.12.2022 20:42

Přes 130 příznivců oddílu, Krakenů, jejich rodičů a dalších přátel se sešlo v nedělním odpoledni v Ulitě. Nejprve se tvořilo - třeba voňavé pytlíčky, svírčky z včelího vosku, svícny z jablíček a dekorování koulí. Pak členové nového Impro kroužku předvedli své umění a nakonec byly promítnuty nové krakení filmy: Abatyše, Vysavač a Blekek. program vyvrcholil předáním Oskarů: za herecké výkony Jindřišce Pechové v roli Čarodějnice, Martinovi Špronglovi za roli Abatyše, Šáje Špiritové za roli Blekeka a Petrovi Letkovi za roli princezny Šniclíny. Film Vysavač získal Oskara za scénář a jako nejlepší byl vyhodnocen film BLEKEK. Zvláštní cena poroty byla udělena Viktorovi Bodlákovi za vynikající střih filmu Blekek. 

1.12. Mikulášská schůzka

11.12.2022 20:39

Mikuláš na ní vydal 59 balíčků a popvídali jsme si se spoustou rodičů. Děti musely ve vnitrobloku obejít 11 stanovišť, pak u Mikuláše, anděla a čerta získaly odměnu. Pak mohly buď hrát vevnitř Impro nebo venku si zazpívat s kytarou. 

2.-4. 12. Prosincová perníkajda

11.12.2022 20:24

Víkend plný překvapení: nejprve sněhovým popraškem, pak čoudícími kamny, která nás pěkně potrápila. Až nakonec hrdina Madam vylezl na komín a zjistil, že je pěkně zanesený jakýmsi dehtem, který jsme očistili a pak už bylo vše v pořádku. V sobotu si děti zahrály velkou strategickou hru motivovanou Osadníky z Katanu. V neděli Kačka S dádou posdtavili úkolovku v lese. Pak jsme již tradičně uklidili a odjeli. 

17.-20.11. Filmovací prodloužený víkend na chatě Espero

11.12.2022 20:15

Využili jsme příležitost zapůjčit si parádní chatu v majetku Pionýra, která stojí na území Rejdic v Jizerských horách. Podívali jsme se na rozhlednu Štěpánka i na kuriozní Cimrmanovu a malé místní muzeum. Kromě toho se nám podařilo natočit tři pěkné krakení filmy, kterými chceme překvapit rodiče na předvánočním setkání 11. prosince. 

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>