PROBĚHLO

14.10. neděle AQUAPARK ČESTLICE

14.10.2018 22:10

Co s načatým víkendem? Inu, zaskočíme si po zdárně vykonané práci na Vršovickém koláči do aquaparku Čestlice. Nejprve jsme strávili noc ze soboty na neděli na festivalu Signál a přespáním v naší klubovně a pak jsme vyrazili do aquaparku. Tam jsme vydrželi řádit od půl jedenácté až do 4 hodin. Nejvíc se líbily tobogány, hlavně divoká řeka, a také mořské vlny a teplé vířivky. Smlsli jsme si i na místní výborné zmrzlině. Všechno jsme se vrchovatě užili a pak spokojeně zamířili domů. 

13.10. sobota VRŠOVICKÝ KOLÁČ

14.10.2018 22:03

V pondělí 8. října si velcí vymysleli a připravili stanoviště a v sobotu už všechno běželo jako na drátkách. Asi 20 velkých i menších pirátů pobíhalo po louce na Kubánském náměstí a v 10 hodin se rozběhla akce, která měla 9 stanovišŤ, motivovaných námořníky a piráty. Krmili jsme mořskou obludu, šplhali do lanoví, házeli mince do vody, skládali papírové lodičky či objevovali poklady - to vše bylo připraveno pro návštěvníky akce, která každý rok potěší občany Prahy 10. Rozdali jsme asi 230 hracích kartiček, 4x losovali velké ceny u pódia, pojídali obrovský vršovický koláč a díky parádnímu počasí jsme my všichni i návštěvníci dobře bavili. 

28.-30.9. pátek, sobota, neděle PERNÍKAJDA

14.10.2018 21:55

Po vodácké akci na Vltavě jsme se přesunuli na naši lesní chaloupku u Blatné. Páteční večer byl ve znamení ohně a povídání u něj. Noc byla trochu chladná (na trávě se objevila i jinovatka), přesto někteří starší odvážlivci spali venku. Po snídani jsme si zahráli boj o vlajku, pak následovalo klasické doplňování zásob dřeva, aby bylo čím topit nejen při našem pobytu. Odpoledne proběhl zálesácký pětiboj - dřevařský souboj, výroba vorů a přeplavba jezera, plížení k náčelníkovi, rozdělávání ohňů a rallye žebřík nám vydržel celé odpoledne. Večer nás čekala stezka odvahy. V neděli jsme zabalili a zahráli si hru Brouci. Pak už nás čekal pochod na vlak a cesta domů. 

27. -28.9. čtvrtek, pátek NAPŘÍČ PRAHOU PŘES 3 JEZY

14.10.2018 21:48

Sešli jsme se už ve čtvrtek v loděnici, kde jsme tradičně opekli buřtíky a zapěli při kytárkách. Ráno se nás sešlo celkem 48 a vyrazili jsme na raftech a  kanoích na Vltavu, která se zcela mimořádně v rámci skautské akce "Přes 3 jezy" otvírala všem zájemcům o splutí jezů, které jsou pro plavbu celoročně uzavřeny. Vesele jsme si prohlíželi Prahu z neobvyklé perspektivy a mávali všem divákům na březích i mostech. Na nejtěžším jezu před Karlovým mostem již tradičně skončilo pár kanoí pod vodou ve vlnách, místní záchranáři měli trochu práce, ale vše dopadlo dobře, jako obvykle. V krásném počasí jsme přistáli pod libeňským mostem a většina z nás pokračovala oslavit státní svátek na Perníkajdu. 

14.-16. 9. Víkend pod plachtami

14.10.2018 21:39

Celkem 6 plachetnic vyrazilo do vln Orlické přehrady a počasí se opět vyznamenalo: bylo teplo na koupání, vítr se ale nedostavil, tak jsme spíš než plachty používali motory. To ale vůbec neubralo na kráse tohoto netradičního víkendu. V pátek večer jsme si udělali hezký ohníček v přístavišti a poprvé přespali na palubě plachetnic. V sobotu jsme dorazili k zámku Orlík, kde jsme poobědvali, přespali jsme pak v krásné zátoce na kotvách opět v lodích a nedělní překrásné ráno nás zastihlo ve vlnách (od parníků), kde jsme se báječně vykoupali a pak absolvovali plavbu zpět. Jakmile zavál sebelehčí vánek, hned jsme nastavovali plachty, ale foukání nemělo nikdy dlouhé trvání. Přesto to byl nezapomenutelný víkend pro všechny zúčastněné Krakeny. 

Letní tábor Paběnice

13.08.2018 22:41

Tato akce je vrcholem naší činnosti a tak se na ni všichni moc těšíme. Letos se louka u Paběnického potoka (který letos zapomněl téct) proměnila v divoké moře s nádhernou plachetnicí, jejíž boky tvořily stany a na vysokých stěžních zavlály modré plachty ze síťoviny vstříc našim dobrodružstvím. Vše doplŇoval lodní můstek s kormidelním kolem, kde admiralita vydávala denní rozkazy, hrálo se divadlo a pasovali se námořníci do vyšších hodností. Někteří skončili jako plavčíci, jiní zvládli lodníky či bocmany, ti lepší se stali kormidelníky a úplně nejlepší byli jmenováni na závěr kapitány. Pirátský poklad byl také nakonec objeven, rozdělen a odnesen, počasí bylo až moc skvělé a všichni si tábor skvěle užili. 

Toulavý autobus

13.08.2018 22:32

Tato akce byla určena pro starší 10 let, protože jsme vyrazili na vodu a to ne ledajakou - na slovenské a polské řeky, tentokrát velkým autobusem, který za sebou vezl naše lodě. Jako první jsme zvolili "rozjezdovku" Oravu, kde jsme sjeli tři úseky, bohužel za dost chladného počasí. Zato prohlídka Oravského hradu nám mnohé vynahradila. Z Oravy jsme přejeli do Tater, kde jsme zdolali horský štít Rysy (2499 m). Pak jsme se vrátili na řeky a potěšil nás nejprve Poprad, který měl dost vody a krásné peřeje. Další řeka Dunajec se nám vlichotila krásnou krajinou a zajímavými úseky. Při přespání v polském Kroscienku jsme se učili polštinu při zajímavých hrách s domorodci, mimochodem velmi vstřícnými a milými. Jako poslední jsme zvolili horní tok Hronu, což byla řeka spíše odpočinková. Při návratu se nám do Prahy moc něchtělo, jen vidina blízkého setkání na táboře nás uklidňovala. 

Závěrečná výprava 15. - 17. června

22.06.2018 19:42

Závěrečná výprava má být pestrá. A tahle tedy byla. Trochu klidu jsme zažili u pátečního ohýnku, ale sobotní ráno po rychlé snídani jsme uháněli na exkurzi do štol České Ameriky. Po úžasných pohledech na krásné jezero Velké Ameriky na dně jsme se vrátili na základnu a po obědě hned vystartovali do menších lomů té Malé, abychom se utkali v sedmiboji. Vrávorali jsme na vrávorech, studovali krásný obraz, chodili po slacklině či marně hledali v hlavách jména zvířátek a jejich mláďátek. V sobotu večer čekalo opravdové dobrodružství. Přepluli jsme na raftu lomové jezero a vyšplhali po Andělských schodech do štol Malé Ameriky, kde na nás čekala strašidla. Byla sice jen papírová, ale museli jsme je objevovat v tajemných zákoutích starých štol. V neděli jsme vyrazili na Berounku. Hádejte, kolik lodí z našich 15ti se oklopilo? Tuším, že asi 40 díky péči některých velmi aktivních vodáků. Na tuto skvělou výpravu hned tak nezapomeneme. 

16.5. středa Český den proti rakovině

04.06.2018 14:20

Při této akci stejně jako mnoho dalších pionýrů pomáháme dobré věci - sbírce na podporu Ligy proti rakovině, která pořádá takzvaný Kytičkový den. Jde o prodej známých žlutých kytiček, jehož výtěžek je pak použit v boji proti této zákeřné chorobě. Akce je určena pro starší Krakeny (nad 10 let), kdy pomáhají pod naším dozorem  s prodejem. 

25. - 27. 5. Jedeme na vodu

04.06.2018 14:20

Tentokrát jsme v krásném počasí zdolali řeku Jizeru. Nejprve jsme se přeplavili z Malé Skály do Příšovic, kde jsme přespali v campu u teplého rybníka, pak jsme pokračovali v plabě na nejspodnějším úseku - z Kochánek až do Labe. Veselou plavbu jsme zakončili koupačkou v pískových jezerech v Toušeni a pak se vydali domů s moc pěknými vodáckými zážitky a novými dovednostmi. 

<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>