PROBĚHLO

1.2. - 3.2.2019 Pololetky na lyžích

05.02.2019 15:03

Tentokrát se nás sešlo o trochu víc, téměř 40 lidiček vyrazilo do Nové Vsi nad Nisou. Sněhu bylo dost, zejména v neděli ho ještě pěkně připadlo. Neminul nás ani deštík, který je již tradičním doplňkem našeho lyžování v Nové Vsi. Přesto jsme vše zvládli a na lyžích řádili jak zkušení borci, tak i začátečníci. Večer nás vždy čekaly deskové a jiné hry, dobré jídlo a odpočinek až do rána. 

19.1. Jednodenní výprava na Brdy

22.01.2019 12:03

Krásné ale trochu mrazivé počasí tentokrát provázelo naše kroky po Brdech. Spřátelené pražské oddíly se sešly, aby přemohly ilumináty a na stanovištích splnily různé úkoly. Naše skupinky neměly největší úspěch - jedna skončila čtvrtá, druhá osmá z osmi. Snad se nám příště povede lépe. 

27.12. -2.1. Povánoční lyžování v Nové Vsi

03.01.2019 18:37

Těšili jsme se na lyžovačku, ale počasí se nám pokoušelo házet pod nohy mnoho dešťových kapek, a to i tehdy, kdy na internetu slibovali lepší počasí. přesto jsme lyžovali, plavali v bazénu a trénovali mozkové buňky v IQ parku. Na základně jsme se věnovali hlavně popleteným pohádkám a podrobně prozkoumali třeba příběh O kohoutkovi a slepičce, zahráli si na Otesánky, navštívili Dvanáct měsíčků či postavili Perníkovou chaloupku. Na Nový rok jsme napodobili Šípkovou Růženku a o Silvestra si zatančili na Kraken dance. Z dalších zajímavých her jsme prošli celým světem a nacvičili si pozdravy mnoha zemí a také svedli napínavou námořní bitvu. Týden na horách se nám moc líbil, ani počasí nám ho nezkazilo. 

14. - 16. 12. Víkend na Perníkajdě pro starší Krakeny

25.12.2018 10:58

Zimní pobyt na naší krásné chaloupce uprostřed lesů byl určen pro členy staršího oddílu. Večery u táboráku, procházka zimním lesem, hry a zábavy daleko od předvánočního shonu - to vše čekalo na nás všechny, kteří jsme se odvážili překonat lenost a vyrazit do přírody. 

13.12. Večerní hra po Praze

25.12.2018 10:47

Ve čtvrtek 13. 12. jsme se sešli v 16:30 u klubovny a v 17:00 doplnili zbytek našeho týmu na metru Želivského. Bylo nás celkem 27 a tak jsme se rozdělili na dvě skupiny. Po splnění stratovního úkolu jsme se vydali na noční putování tajemnou Prahou plnou oživlých historických postav,. Nejprve nás naše putování zavedlo před vinohradsku nemocnici - zde nás čekal úkol u lékaře a sestřičky. Po jeho splnění jsme přešli do Čapkovy ulice a zde plninli úkol uKarla a Josefa Čapkových. Další putování nás zavedlo k Orionce, a dále pak po Korunní ulici k Vinohradské vodárně a přes dalších šest zajímavých stanovišť jsme společně dorazili  až k cíli na náměstí Míru za kostelem. Na každém stanovišti děti dostávali drobné dárečky. a v cíli nás čekal výborný čaj. V 19:30 jsme odjeli zpět ke  klubovně a rozvedli děti domů.

 

9.12. Předvánoční pohádkové setkání

10.12.2018 21:57

Tentokrát jsme se setkali v prostorách DDM Praha 3 Ulita, kam dorazilo cca 150 rodinek a různých kamarádů. Společnost složená ze současných i bývalých členů oddílu MyKingové a Krakeni se dobře bavila u hrané pohádky Strach má velké oči, kterou předvedl spolek divadelníků  Heyduk z Předhradí. Poté následoval tvořivý program, kde 6 dílen obsluhovali a vedli starší členové oddílu Krakeni. Malovaly se perníčky, zdobily jablíčka, vytvářely svíčky z barevných vosků, vyráběly barevné placky, zdobily vánoční skleněné koule či vytvářely voňavé sáčky s kořením. Nakonec ještě přibyli diváci, protože byl slavnostně promítnut film z letošní Cesty za pohádkou Arabela. Celá atmosféra byla radostná a tvořivá. Děti si kromě vlastnoručně vyrobených věcí odnesly i čokoládové  Mikuláše a adventní kalendáře a dospělí pocit sounáležitosti s námi všemi. 

23.- 25. 11. Víkend v Nouzovském království

26.11.2018 22:30

V pátek jsme dorazili ke srubu, opekli si buřtíky, zazpívali s kytarou a vyprávěli si strašidelné historky. V sobotu jsme po rozcvičce posnídali a zahráli několik her na louce. Pak jsme se vydali na stopovanou k Davídkovu mlýnu.  Pět pětičlenných týmů se pokoušelo po proudu Vavřineckého potoka najít poklady. Odpoledne jsme se vrátili na základnu a po vaření na louce jsme z nalezené kůry vyřezávali loďky. Osadili jsme je svíčkami a za tmy vypukl závod plachetních lodí na potoce. Pak už byl čas na další táborák a drobné hry. Nakonec jsme si zahráli na kradení pirátského pokladu. V neděli jsme doplnili dřevo, které jsme během pobytu spotřebovali, pak si zahráli hru na stanovištích zvaanou kouzelné kreslení. Po úklidu jsme vyrazili opět do Zásmuk na autobus domů. 

 

 

9.- 11. 11. Víkend na Červeném Hrádku

14.11.2018 21:01

Tentokrát jsme se vydali vláčkem až do Sedlčan, konkrétně na skautskou základnu na Červeném Hrádku, umístěnou v krásném prostředí poblíž potoka Mastníku a velkého lesa, kam jsme v sobotu ráno zamířili na velkou hru "Za zlatou koulí". Překonávali jsme lanovou lávku, lovili veverky, plížili se k náčelníkovi, stavěli stan, stříleli lukem na orla, opékali buřtíky, zkoušeli to s buzolou, přenášeli raněného a nakonec nám němý poustevník poradil, kde najít zlatou kouli, která nosí opravdové štěstí. Večery patřily deskovým hrám a v neděli jsme si ještě nakreslili zvířátka a pustili po potoce vlastnoručně vyrobené vory, což se neobešlo bez menší koupačky. Víkend se nám všem - dětem i vedoucím - moc líbil a už se těšíme na další. 

27. - 30. 10. sobota až úterý PODZIMKY NA KOLECH

02.11.2018 10:33

Kolem třiceti Krakenů vyrazilo v sobotu po cestě vláčkem na kole do vísky Zbyny. Počasí vypadalo trochu beznadějně, ale v sobotu nás naštěstí déšť minul, tak jsme dorazili v pořádku. Večer jsme si vyřezali dýně a udělali krásnou výstavu na dvoře. Neděle sice ukázala, že počasí nehodlá respektovat oslavy 100 let republiky, ale nás nezaskočilo. Po ranním testíku k tomuto výročí jsme se protočili na třech stanovištích: hudebním, malovacím a cyklistickém. Odpoledne nás čekal akvapark v České Lípě a večer jsme si připravili draky. V pondělí už bylo o trochu lépe, tak jsme  dokončili draky a dopoledne doplnili cyklojízdou zručnosti. Odpoledne jsme konečně mohli opět vyrazit na kola. Ti rychlejší se vydali na tankovou cestu a druhá skupina putovala kolem Máchova jezera. Večer jsme se podívali ven na svítící dýňovou stezku odvahy. Pak jsme si zahráli deskovky a šli spát. Poslední den se konečně udělalo krásně. Šli jsme tedy pouštět své draky na pole, uklidili dům a vydali se ještě rychle na kola. Po obědě v restauraci jsme odjeli vláčkem domů. 

14.10. neděle AQUAPARK ČESTLICE

14.10.2018 22:10

Co s načatým víkendem? Inu, zaskočíme si po zdárně vykonané práci na Vršovickém koláči do aquaparku Čestlice. Nejprve jsme strávili noc ze soboty na neděli na festivalu Signál a přespáním v naší klubovně a pak jsme vyrazili do aquaparku. Tam jsme vydrželi řádit od půl jedenácté až do 4 hodin. Nejvíc se líbily tobogány, hlavně divoká řeka, a také mořské vlny a teplé vířivky. Smlsli jsme si i na místní výborné zmrzlině. Všechno jsme se vrchovatě užili a pak spokojeně zamířili domů. 

<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>