PROBĚHLO

18.9. Krakení řádění v aquaparku

06.10.2022 15:36

Tentokrát dorazilo cca 50 Krakenů do čestlického Aquaparku. Nejprve se rozdělili na malé skupinky podle věku a plaveckých dovedností a pak se vrhli do vody. Užili si velké vlny, ježdění na tobogánech, tančení i plavání, vířívky i klidnější pavilon s rybičkami. Den to byl opravdu krásný, milovníci vodních hrátek byli velice spokojeni. 

23.7.-7.8.2022 LETNÍ TÁBOR PABĚNICE

21.08.2022 11:31

V průběhu letošního letního tábora jsme absolvovali CESTU KOLEM SVĚTA ZA 80 DNÍ. A věřte - nevěřte, stihli jsme to. Nejprve jsme se v londýnském Reformním klubu seznámili s panem Phileasem Foggem, vyhlášeným džentmenem a jeho sluhou Paspartouem, kteří nás provázeli v divadelních scénkách celým dějem slavné verneovky. Pak nás čekalo putování mnoha zeměmi - Egyptem, Indií, Čínou, Japonskem a severní Amerikou. Všude byla spousta nástrah a náročných úkolů. Projeli jsme se vlakem, loďmi i na slonu, osvobodili paní Audu, navštívili i slavný Hollywood a všude si připravili i ochutnali místní pochoutky - burgery, suši, placky, koláčky štěstí i rýžovou mňamku pomocí hůlek. Zatoulali jsme se i do Kutné Hory, do dětského světa Herolandu, nevynechali ani puťáky a velkou závěrečku, která opět skončila v Reformním klubu hostinou a diskotékou. Určitě bude na co vzpomínat - zeptejte se ostatně dětí, rádi tento přehled doplní. 

1. - 10. 7. 2022 Toulavý autobus Slovensko -Polsko

18.07.2022 12:20

První červencový večer nás našel v loděnici, jak ládujeme autobus a přívěs firmy ADOP vodáckými potřebami. Pak jsme vyrazili na východ divokou nocí, plnou blesků a deště. Bylo nám jasné, že na Slovensko doputovat nemá smysl a tak jsme do našeho itineráře přidali i řeku Bečvu a nocování na fotbalovém hřišti. Pak jsme konečně překročili hranice a čekalo nás bydlení na Oravském Podzámku v tropikách a také řeka Orava, které jsme věnovali 2 dny. V deštivém úterku jsme se zašli podívat i na hrad, který se impozantně tyčí na vysoké skále nad řekou. Pěší výlet navečer skončil lijákem. Ve středu jsme opět překročili hranice, tentokrát do země zaslíbené - Polska. První nás čekal prielom Dunajca s krásnou krajinou a potom ubytování v Kroscienku. Následující den jsme si sjeli dolní úsek řeky Poprad a poté si zahráli oblíbenou maškarádovou hru s domorodci. Jako poslední a nejlepší úsek jsme si pak dali dolní Dunajec, kde se náhle objevil dostatek vody. Autobus nás v podvečer převezl poblíž Těrchové, kde nás čekal závěrečný výšlap Jánošíkovými dierami (po žebřících okolo vodopádů) až na Malý či Velký Rozsutec. A tak byli uspokojeni i milovníci pěší turistiky. V campu Malé Kamence jsme si udělali příjemný závěrečný večer a pak už jen hajdy do loděnice a domů. 

24.-26.6. 22 Závěrečná výprava na Točník

18.07.2022 12:03

V posledním půlroce se skupina mladších Krakenů na pravidelných schůzkách bavila tím, že seškrabávali mapu ČR s významnými památkami. A tak nás napadlo vyrazit na hrad Točník a trochu prozkoumat českou historii. Ale nebylo to zadarmo. Čtyři skupiny dětí si připravily dobové divadlo podle instrukcí točnického kastelána Petra Zemánka, které jsme  pak sehráli v sobotu v podvečer na nádvoří hradu pro sebe i pro naše rodiče, kteří mimořádně dostali příležitost zúčastnit se naší výpravy a přespat v prostorách hradu. Scénky byly parádní, každý měl zapůjčený historický kostým a večer se velmi vydařil. V neděli teplota vystoupala nad 30 stupňů  atak jsme oblehli koupaliště vfe Zdicích a užívali si vodních radovánek. 

17.-19.6. Splutí Blanice a Vltavy

20.06.2022 12:02

Opět šlo o víkend věnovaný starším Krakenům, zejména těm, kteří pojedou na začátku července na velkou vodáckou akci na Slovensku a Polsku. Řeka Blanice, na které jsme se zúčastnili závodu ČPV, je již obtížnější vodou mezi WW1-2, plná zákrutů, peřejí, číhajících křovin a balvanů. Zvládli jsme to s několika cvaknutími docela dobře a dvakrát jsme nocovali na kouzelné louce u Husinecké přehrady. V neděli bylo velké vedro a tak jsme zvolili koupací úsek Vltavy mezi Zlatou Korunou a Boršovem nad Vltavou. Tady jsme využili pěknou peřej bývalého jezu k vodáckým cvičením. Všichni jsme se vrátili unavení, ale spokojení. 

10.-12.6. PLACHETNICE NA ORLÍKU

20.06.2022 11:39

Tentokrát byla akce určena pro starší Krakeny a to hlavně pro ty, kteří se zúčastnili výroby katamaránů na Seči a měli už určité povědomí o plachtění. V pátek jsme se přesunuli k Orlické přehradě, rozdělili si 9 připravených plachetnic tak, aby na každé byl kapitán a posádka 3-4 lodníků podle velikosti lodi. Už večer jsme plodě vyzkoušeli a ráno vyrazili na Orlickou přehradu směr zámek Orlík. Tam jsme poobědvali a pak podpluli proslulý Žďákovský most. V podvečer začalo parádně foukat a tak měli všichni možnost vyzkoušet si své umění. Přespali jsme na břehu a v neděli se pomalu vraceli opět do domovského přístavu. Vítr byl milostivý a vál správnou silou, takže plachtění, koupání a pohodová atmosféra nás provázely celým víkendem. 

4.-5.6.2022 Rodinková voda

06.06.2022 15:20

Opět jsme zamířili na horní tok naší oblíbené Berounky a splutí začali v kempu Planá. V sobotu nám trochu pršelo, teplota vzduchu ale byla vysoká, dalo se to zvládnout. V kempu Kobylka jsme u pěkného táboráčku s muzikou z našich vlastních zdrojů přespali a nedělní putování zakončili v kempu U mloka. Řeka měla vodu, my dobrou náladu a tak se nám všem rodinková voda moc líbila. 

30.5.2022 Den dětí u klubovny

06.06.2022 15:15

Tato tradiční akce pro veřejnost se letos odehrávala v námořnickém duchu a tak jste se zde mohli pokochat těmito disciplínami: 

1) rybolov

2) souboj s meči 

3) lezení v lanoví

4) vyrob si vlastní koráb - barevné papíry

5) plachtění mezi útesy

6) zastřel si mořskou nestvůru 

7) pití rumu na rozbouřeném moři - blbárna se zvonem  

8) zásah potopeno - mince do hrnečku 

9) co zmizelo z pirátského pokladu 

10) páka s námořníkem na truhle - klapka přes oko, klobouk na hlavu  

11) námořní abeceda 

12) záchrana tonoucího 

a využít

námořní tetování 

skákací hrad 

To vše za pár mrkví či starší chléb. Celkem jsme rozdali 165 hracích karet. 

24.-26.5. Víkend na Perníkajdě a Vandr po Brdech

06.06.2022 15:11

Tyto dvě akce byly určeny mladším a starším dětem, které msi užily obě podle svého. Nejstarší Krakeni bloudili v okolí Řevnic a nakonec zamířili i na naši oblíbenou Ameriku, mladší si pohráli a zabavili se na naší nové pasece okolo Perníkajdy. Počasí vydrželo a tak bylo vše v pohodě. 

13.-15.5.2022 Katamarány na Seči

16.05.2022 13:34

Pro naše kanoe během covidu vymyslel Luděk jiné uplatnění. Když se spojí dvě spolu a ópatří plachtami, kačenou a kormidlem, máme katamarán. A tak vznikl první oddílový a tenhle nápad nás moc zaujal. Už minulou schůzku jsme věnovali přípravě plachet a tento víkend nakonec konečnému sestrojení a použití hotových dalších tří katamaránů. A moc se nám to povedlo! Už v sobotu odpoledne bylo možné lodě spustit na hladinu Sečské přehrady a v příhodném větru si parádně zaplachtit. První pokusy sice nebyly dokonalé, ale za nějaký čas nás katamarány začaly poslouchat a všichni měli radost z dokončeného díla. Skupina menších dětí si na raftech objela přehradu a absolvovala pirátský výcvik, starší pak absolvovali stejnou trasu za měsíčního svitu na katamaránech. V neděli jsme navštívil hrad Oheb a vystřídali se na raftech a katamaránech. Pěkné počasí a krása Sečské přehrady ve dne i v noci korunovaly akci. 

<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>