PROBĚHLO

2.-3.3. výprava do Techmánie a Tyjátru Plzeň - pro mladší i střední Krakeny

05.03.2019 11:08

Tato výprava začala v sobotu ráno cestou vlakem do Plzně. Naším cílem byl úžasný areál Techmania, kde nás čekal nejprve pěkný film a po něm výborný oběd. Pak jsme se rozběhli po Techmanii zkoumat  vynálezy, hry a pokusy, které nám zde nabízeli. Po šesté hodině jsme se přesunuli do zábavní atrakce Tyjátr - čtyřpatrového bludiště, plného kuliček, skluzavek, bludišť a děl, vystřelujících plastové kuličky. Zde jsme povečeřeli a po bujarém řádění se ve spacácích uložili ke spánku v areálu. Brzo ráno někteří ožili a začali zase řádit v kuličkách. Snídaně proto byla už v 7 hodin. Dopoledne jsme se přesunuli k Ejpovicům, kde jsme měli na programu prolézání vodních štol. Štoly ale byly také tak trochu bahenní a tak z nás spolucestující z vlaku do Prahy neměli velkou radost. 

 

 

 

1.-3.3. jarní Blatenka pro starší Krakeny

05.03.2019 10:36

Autentický záznam z akce: Naše výprava začala cestou vlakem až do Mačkova, kde jsme se v naprosté tmě vydali za jediným světlem naší perníkové chaloupky. Konečně jsme vojenským krokem dorazili do cíle, kde se udělal oheň a buřtíky a kytary. Další den jsme vyrazili na výlet s píšťalkami a úspěšně jsme zdolali i nejvyšší vrchol kopečku, kde je teď obrázek Krakena. Během naší cesty se nám uvnitř země pekl náš oběd: maso, zelenina a brambory zakopané s horkými kameny. Večer se ztratil medvěd, byl prohlášen za mrtvého a pak jsme na jeho hrob položili kytku a svíce. Také získal trnitou korunu mučedníka. Po tiché poště se luděk změnil na bagetu, sendvič a taky meloun. Večer se hrály 3 svíčky, na kytary a k večeři byly výborné knedlíky s vajíčkem. V neděli vznikla píseň Nevím - to když se Zuzka nudila. Poslední den se šlo ven a balilo se. Hráli jsme i hru, kde jsme poznávali svoji osobnost. 

10.2. výprava do aquaparku

10.02.2019 22:38

Účastnilo se 38 Krakenů a řádilo na tobogánech, vířivkách a mořském vlnobití. Z klubovny cestovali na Chodov a pak skvělým aquabusem, rozdělili se do čtyř skupin  a dali se nejprve do poznávání všech zákoutí - vířivky, klouzačky, vodní svět, vlnobití a horký bazán s rybičkami. A pak je lákalo v tobogánovém paláci sjíždění divoké řeky i dalších obřích klouzaček a tobogánů. Pak následovala společná pauza na snědení svačiny a výborné zmrzliny. Nakonec jsme se vydali na sklouznutí tobogánu s virtuální realitou. Po šesti hodinách odcházíme zpět na aqabus a po přestupu na Opatově v busu ke klubovně většina dětí usíná. Při závěrečném hodnocení akce byl dnešním největším zážitkem sjezd tobogánu ve virtuálním vesmíru. Tak zas brzy na další výpravě ahoj ...

 

 

 

1.2. - 3.2.2019 Pololetky na lyžích

05.02.2019 15:03

Tentokrát se nás sešlo o trochu víc, téměř 40 lidiček vyrazilo do Nové Vsi nad Nisou. Sněhu bylo dost, zejména v neděli ho ještě pěkně připadlo. Neminul nás ani deštík, který je již tradičním doplňkem našeho lyžování v Nové Vsi. Přesto jsme vše zvládli a na lyžích řádili jak zkušení borci, tak i začátečníci. Večer nás vždy čekaly deskové a jiné hry, dobré jídlo a odpočinek až do rána. 

19.1. Jednodenní výprava na Brdy

22.01.2019 12:03

Krásné ale trochu mrazivé počasí tentokrát provázelo naše kroky po Brdech. Spřátelené pražské oddíly se sešly, aby přemohly ilumináty a na stanovištích splnily různé úkoly. Naše skupinky neměly největší úspěch - jedna skončila čtvrtá, druhá osmá z osmi. Snad se nám příště povede lépe. 

27.12. -2.1. Povánoční lyžování v Nové Vsi

03.01.2019 18:37

Těšili jsme se na lyžovačku, ale počasí se nám pokoušelo házet pod nohy mnoho dešťových kapek, a to i tehdy, kdy na internetu slibovali lepší počasí. přesto jsme lyžovali, plavali v bazénu a trénovali mozkové buňky v IQ parku. Na základně jsme se věnovali hlavně popleteným pohádkám a podrobně prozkoumali třeba příběh O kohoutkovi a slepičce, zahráli si na Otesánky, navštívili Dvanáct měsíčků či postavili Perníkovou chaloupku. Na Nový rok jsme napodobili Šípkovou Růženku a o Silvestra si zatančili na Kraken dance. Z dalších zajímavých her jsme prošli celým světem a nacvičili si pozdravy mnoha zemí a také svedli napínavou námořní bitvu. Týden na horách se nám moc líbil, ani počasí nám ho nezkazilo. 

14. - 16. 12. Víkend na Perníkajdě pro starší Krakeny

25.12.2018 10:58

Zimní pobyt na naší krásné chaloupce uprostřed lesů byl určen pro členy staršího oddílu. Večery u táboráku, procházka zimním lesem, hry a zábavy daleko od předvánočního shonu - to vše čekalo na nás všechny, kteří jsme se odvážili překonat lenost a vyrazit do přírody. 

13.12. Večerní hra po Praze

25.12.2018 10:47

Ve čtvrtek 13. 12. jsme se sešli v 16:30 u klubovny a v 17:00 doplnili zbytek našeho týmu na metru Želivského. Bylo nás celkem 27 a tak jsme se rozdělili na dvě skupiny. Po splnění stratovního úkolu jsme se vydali na noční putování tajemnou Prahou plnou oživlých historických postav,. Nejprve nás naše putování zavedlo před vinohradsku nemocnici - zde nás čekal úkol u lékaře a sestřičky. Po jeho splnění jsme přešli do Čapkovy ulice a zde plninli úkol uKarla a Josefa Čapkových. Další putování nás zavedlo k Orionce, a dále pak po Korunní ulici k Vinohradské vodárně a přes dalších šest zajímavých stanovišť jsme společně dorazili  až k cíli na náměstí Míru za kostelem. Na každém stanovišti děti dostávali drobné dárečky. a v cíli nás čekal výborný čaj. V 19:30 jsme odjeli zpět ke  klubovně a rozvedli děti domů.

 

9.12. Předvánoční pohádkové setkání

10.12.2018 21:57

Tentokrát jsme se setkali v prostorách DDM Praha 3 Ulita, kam dorazilo cca 150 rodinek a různých kamarádů. Společnost složená ze současných i bývalých členů oddílu MyKingové a Krakeni se dobře bavila u hrané pohádky Strach má velké oči, kterou předvedl spolek divadelníků  Heyduk z Předhradí. Poté následoval tvořivý program, kde 6 dílen obsluhovali a vedli starší členové oddílu Krakeni. Malovaly se perníčky, zdobily jablíčka, vytvářely svíčky z barevných vosků, vyráběly barevné placky, zdobily vánoční skleněné koule či vytvářely voňavé sáčky s kořením. Nakonec ještě přibyli diváci, protože byl slavnostně promítnut film z letošní Cesty za pohádkou Arabela. Celá atmosféra byla radostná a tvořivá. Děti si kromě vlastnoručně vyrobených věcí odnesly i čokoládové  Mikuláše a adventní kalendáře a dospělí pocit sounáležitosti s námi všemi. 

23.- 25. 11. Víkend v Nouzovském království

26.11.2018 22:30

V pátek jsme dorazili ke srubu, opekli si buřtíky, zazpívali s kytarou a vyprávěli si strašidelné historky. V sobotu jsme po rozcvičce posnídali a zahráli několik her na louce. Pak jsme se vydali na stopovanou k Davídkovu mlýnu.  Pět pětičlenných týmů se pokoušelo po proudu Vavřineckého potoka najít poklady. Odpoledne jsme se vrátili na základnu a po vaření na louce jsme z nalezené kůry vyřezávali loďky. Osadili jsme je svíčkami a za tmy vypukl závod plachetních lodí na potoce. Pak už byl čas na další táborák a drobné hry. Nakonec jsme si zahráli na kradení pirátského pokladu. V neděli jsme doplnili dřevo, které jsme během pobytu spotřebovali, pak si zahráli hru na stanovištích zvaanou kouzelné kreslení. Po úklidu jsme vyrazili opět do Zásmuk na autobus domů. 

 

 

<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>