PROBĚHLO

21.-23.6. Závěrečná výprava CESTA KOLEM SVĚTA

28.06.2019 10:09

Na konci školního roku nás neminula velká závěrečná výprava. Vyrazili jsme do Třeboně, kde jsme se ubytovali ve veslařském klubu na břehu rybníka Svět. I přes trochu deště se nám podařilo obejít v sobotu celý rybník a tak absolvovat CESTU KOLEM SVĚTA. Navštívili jsme mnohé země, splnili spoustu úkolů a pěkně se prošli po trase, která měřila přes 10 km. Unavené nožky jsme smočili v teplé vodě rybníka a v neděli jsme se projeli na parníku po krásném rybníku Svět, podívali se do zámecké zahrady, ochutnali skvělou místní zmrzlinu a  vyhodnotili půlroční hru malých Krakenů. Všichni účastníci výpravy dostali nová trička a spoustu cen. Domů jsme dorazili sice trochu poštípaní od místní armády komárů, zato plni pěkných zážitků. 

pondělí 3.6. KRAKENÍ DEN DĚTÍ V KRUHU

04.06.2019 07:55

Příjemné počasí tentokrát přálo i naší tradiční akci - dni dětí, který tentokrát připravili naši instruktoři na téma Starověké Řecko. A tak se louka ve vnitrobloku proměnila v gladiátorskou arénu, řečnické pódium, vozové zápolení, cestu za klubíčkem Ariadné apod. Členové našeho oddílu uváděli soutěže oděni v elegantních bílých hábitech s antickými věnci. Program doplnilo malování na obličej, skákání v nafukovací atrakci a obligátní opékání buřtíků. 

2.6. jednodenní dětská voda - Berounka

04.06.2019 07:49

Tato akce je pořádána pro děti a jejich rodiče. Starší děti nad 10 let mohou jet samy, mladší jezdí s rodiči i s mladšími sourozenci. Tentokrát se nás sešlo na Berounce 45 a dva psi. Vyrazili jsme na kanoích i na dvou úplně nových raftech za krásného počasí. Spluli jsme úsek Roztoky u Křivoklátu - Račice, navštívili obligátní kiosek nad Zbečnem a pěkně si zařádili v příjemně prohřáté vodě na jezu v Račicích. Den jsme zakončili úklidem vodáckého vybavení do loděnice. 

15.5. Krakeni pomáhají - celonárodní sbírka Ligy proti rakovině Praha

24.05.2019 08:57

Tentokrát nás čekala netradiční akce - velká skupina Krakenů přišla pomoci dobré věci - Lize proti rakovině s prodejem kytiček, které zajistí této organizaci její činnost na další rok. Letos Krakeni dokázali prodat téměř 9000 kytiček a získat tak pro boj s rakovinou přes 200 000 Kč. Ačkoli uplakané nebe nám letos nepřálo, nálada ve žlutém stanu v horní části Václavského náměstí byla výborná a většina našich členů obětavě pracovala až do konce, tedy do 20 hod. 

11.-12.5. Vodácká akce - výcvik Krakenů

13.05.2019 11:32

V pátek jsme se věnovali přípravě na Vltavě v Praze. V loděnici jsme vytáhli lodě a trénovali na nedaleké modřanské retardéře. Počasí bylo skvělé, po setmění jsme si rozdělali ohníček, opekli buřtíky a přespali v loděnici. Ráno jsme s plně naloženým vlekem odjeli na jih, podívat se, jak vypadá Vltava nad Českým Krumlovem. Dopoledne sice trochu pršelo, ale odpoledne bylo krásné a řeka uháněla, vody bylo dost, vodáků málo a tak jsme ještě přejeli celý Krumlov a za drobného deště se přemístili do ubytovny campu Vltavan. Deštík přešel v liják a tak vaření na ohni bylo výsadou odvážných. Přesto jsme večeři zvládli a zkonzumovali v teplé společenské místnosti. Večer patřil hrám, stolnímu fotbálku a sledování hokejového mistrovství. Ráno bohužel opět pršelo, tak jsme nejprve uspořádali turnaj ve stolním fotbálku a pak vyrazili poznávat nejkrásnější české město. Na zámku jsme prolezli muzeum a vystoupili na věž, pak jsme si dali skvělý oběd v restauraci Depo a nakonec zahráli hru po městě. Naše výprava skončila v loděnici úklidem všech vodáckých pomůcek. I přes nepřízeň počasí to bylo skvělé. 

středa 8.5. Dobrodružství v TEPFAKTORU pro nejstarší Krakeny

13.05.2019 11:23

Využili jsme státního svátku, který tentokrát připadl na prostředek týdne, abychom pro starší Krakeny zajistili netradiční akci, která byla z větší části financována z dotace Pionýra. Třicet starších Krakenů se vydalo na jih od Prahy do TEP faktoru, aby tam využili skvělou hru, která prověřila jejich schopnosti a zdatnost. Byly zde úkoly pro pětičlenné týmy, které mezi sebou urputně soutěžily. Za to velké díky sponzorovi - Pionýru. 

3.-5.5. Májová Blatenka

13.05.2019 11:14

Opět jsme se vypravili na naši krásnou chaloupku uprostřed lesů. Tentokrát nás bylo okolo třiceti, protože akce byla společná pro větší i menší oddíl. V pátek nás překvapila výluka vlaku z Blatné do Mačkova, a tak jsme pochodovali pěšky až z Blatné. Páteční večer byl věnován jen posezení u ohně a pečení buřtíků. V sobotu nás čekala velká hra na stanovištích, kde jsme si vyzkoušeli třeba první pomoc, střelbu z luku i ze vzduchovky, poznávání přírodnin a jiné. Odpoledne se měnší a větší rozdělili: větší vyrazili na nákup, aby si pořídili suroviny na luxusní večeře, které také později uvařili pro všechny. Menší vyřezávali hůlky a hráli různé hry uvnitř, protože se přihnala studená fronta a déšť, který nám ale nepokazil náladu. V neděli jsme chaloupku opět uklidili, doplnili dřevo a vyrazili domů.

18.-22.4. Cyklovelikonoce na Červeném Hrádku

23.04.2019 15:46

Letošní Velikonoce byly sportovní -  jízda na kole a adventure golf v Počepicích, poznávací - návštěva skanzenu ve Vysokém Chlumci s velikonočními zvyky, majálesu u lomu v Bořené Hoře, kde jsme obdivovali válečná vojenská auta, potápěče, ryby v čiré vodě i lidové tanečky, zábavné - koledování na Kosově Hoře, ježdění přes pražce či po dopravním hřišti s malou mašinkou, sledování "umělecké" jízdy vodáků po potoce Mastník, výroba a vystřelování raket z petlahví. . Projeli jsme malé silničky, pěšinky, větší cesty i téměř neprůjezdný terén, nasbírali do plášťů kol spoustu akátových trnů, takže opravování kol umíme už skoro poslepu. Program doplnilo pletení pomlázek, barvení vajíček, výroba píšťalek, výstup na rozhlednu Drahoušek či malá noční bojovka. Prostě tentokrát to bylo opravdu pestré a budeme dlouho vzpomínat na útulnou základnu na Červeném Hrádku i na krásnou jarní přírodu v okolí. 

29.-31.3. Vlakem po Čechách

12.04.2019 20:32

Zatímco mladší členové oddílu zamířili na naši Perníkovou chaloupku, aby si tam zahráli pěkné hry v lese, starší členové vyrazili na sever, aby v noci vystoupali na vrch u města Bíliny, kde přespali, v sobotu se přesunuli do Paběnic na naši táborovou základnu a zde strávili noc druhou. Vláčky si užily obě skupiny, malí ještě měli slíbenou exkurzi do výtopny ve Zdicích, kde ale před sezónou ještě nebylo vše připraveno. Dostali jsme mimořádnou příležitost projet se na mašince místo prohlídky výtopny. 

25.3. Jarní kolohrátky a kuličkiáda s Krakeny

27.03.2019 13:57

V pondělí 25. 3. proběhla tradiční oddílová akce k přivítání jara. Sešli jsme se v našem vnitrobloku a opět připravili pro veřejnost Kuličkiádu - kolohrátky, jako každé jaro. Na louce bylo postaveno 10 cyklistických a kuličkových disciplín a soutěží a šlapací káry. kolem 18 hod proběhlo uzavření soutěží a slosování velkých cen, pak následovalo tradiční opékání buřtíků. Vstup na akci byl díky každoroční podpoře Magistrátu hlavního města Prahy zdarma. Tuto příležitost využilo cca 160 soutěžících. 

 

<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>