PROBĚHLO

27.12.2022-2.1.2023 Povánoční lyžování

03.01.2023 10:25

Vyráželi jsme po Vánocích do zelených hor s malou nadějí, že se někde najde proužek sněhu na lyžovačku. A našel se - technickým sněhem dobře zasněžený areál Šachty ve Vysokém nad |Jizerou, kde jsme strávili 4 pěkné lyžovací dny. Týden na horách jsme si zpestřili taky návštěvou Vrchlabí a příjemného akvaparku, mnoha hrami, vycházkami a dokonce jsme prožili i volby, což byla hlavní celotáborová hra, pěkně odprezentovaná Kačkou a Dádou. Bylo toho opravdu hodně a těšíme se na další akce, které nám přinese rok 2023, který jsme podle tradice opět uvítali na blízkém kopci rychlými špunty a prskavkami. Na Nový rok 4 odvážní ponořili svá těla do okolotekoucí Jizery (teplota vody cca 2 nad nulou), což byl částečně důsledek silvestrovského kasina. Bylo veselo a moc fajn. 

11.12. Předvánoční setkání v Ulitě

11.12.2022 20:42

Přes 130 příznivců oddílu, Krakenů, jejich rodičů a dalších přátel se sešlo v nedělním odpoledni v Ulitě. Nejprve se tvořilo - třeba voňavé pytlíčky, svírčky z včelího vosku, svícny z jablíček a dekorování koulí. Pak členové nového Impro kroužku předvedli své umění a nakonec byly promítnuty nové krakení filmy: Abatyše, Vysavač a Blekek. program vyvrcholil předáním Oskarů: za herecké výkony Jindřišce Pechové v roli Čarodějnice, Martinovi Špronglovi za roli Abatyše, Šáje Špiritové za roli Blekeka a Petrovi Letkovi za roli princezny Šniclíny. Film Vysavač získal Oskara za scénář a jako nejlepší byl vyhodnocen film BLEKEK. Zvláštní cena poroty byla udělena Viktorovi Bodlákovi za vynikající střih filmu Blekek. 

1.12. Mikulášská schůzka

11.12.2022 20:39

Mikuláš na ní vydal 59 balíčků a popvídali jsme si se spoustou rodičů. Děti musely ve vnitrobloku obejít 11 stanovišť, pak u Mikuláše, anděla a čerta získaly odměnu. Pak mohly buď hrát vevnitř Impro nebo venku si zazpívat s kytarou. 

2.-4. 12. Prosincová perníkajda

11.12.2022 20:24

Víkend plný překvapení: nejprve sněhovým popraškem, pak čoudícími kamny, která nás pěkně potrápila. Až nakonec hrdina Madam vylezl na komín a zjistil, že je pěkně zanesený jakýmsi dehtem, který jsme očistili a pak už bylo vše v pořádku. V sobotu si děti zahrály velkou strategickou hru motivovanou Osadníky z Katanu. V neděli Kačka S dádou posdtavili úkolovku v lese. Pak jsme již tradičně uklidili a odjeli. 

17.-20.11. Filmovací prodloužený víkend na chatě Espero

11.12.2022 20:15

Využili jsme příležitost zapůjčit si parádní chatu v majetku Pionýra, která stojí na území Rejdic v Jizerských horách. Podívali jsme se na rozhlednu Štěpánka i na kuriozní Cimrmanovu a malé místní muzeum. Kromě toho se nám podařilo natočit tři pěkné krakení filmy, kterými chceme překvapit rodiče na předvánočním setkání 11. prosince. 

26.-30.10. Cyklopodzimky na Chválkově

15.11.2022 08:32

Uvítal nás krásný objekt uprostřed lesa poblíž obce Chválkov. Ve středu jsme si poslechli něco o bezpečnosti a vyzkoušeli kola, ve večerních hodinách kromě jiného programu byla pro menší skupinku dětí připravena malá herna, kde jsme každý večer zkoušeli uvádět a hrát deskové hry. Ve čtvrtek jsme navštívili s mladšími a středními dětmi nedalekou Červenou Lhotu zatímco nejrychlejší vyrazili až do Pelhřimova. V pátek jsme si dojednali návštěvu Chýnovských jeskyní a následně jsme poobědvali v nedaleké vyhlášené restauraci. Večer jsme věnovali výrobě draků. V sobotu dopoledne jsme draky vyzkoušeli a zahráli si v lese hru Motýli. Odpoledne jsme na kolech prozkoumávali okolí a večer nás čekal táborák s buřtíky. V neděli jsme uklidili a na kolech ještě dorazili do Obrataně, odkud jsme pokračovali vláčkem domů. Celou dobu nás překvapovalo báječné počasí, někteří dokonce jezdili v kraťasech a tričku. Podzimky byly opravdu vydařené. 

16.10. Svatojánské proudy

16.10.2022 21:40

Tato jednodenka byla určena pro všechny Krakeny a připojili se i mnozí rodiče. Vyjeli jsme autobusem do Třebenic a za krásného teplého počasí jsem si prošli téměř 10km trasu podle Vltavy do Štěchovic. Instruktoři připravovali po trase zajímavé úkoly, my jsme obdivovali živé mloky, kteří vylezli z úkrytů po včerejším dešti a cesta ubíhala. Na Ztracence jsme si opekli tradiční buřtíky, v cíli jsme si dali zmrzlinku a včas dorazili do Prahy. 

15.10. Vršovický koláč

16.10.2022 21:32

Tentokrát jsme tuto akci připravili podle filmové pohádky Ať žijí duchové. I když nebylo zrovna dobré počasí, mezi stanovišti bylo většinou živo. Překonával se hradní příkop, střílelo lukem, poznávaly zvířata i houby a také se tradičně losovaly ceny s tradičním vršovickým koláčem. Za odměnu pak obsluhy stanovišť dorazily do klubovny, daly si super koláč a pizzu a večer se vyrazilo na festival Signál. Pak se hrály deskovky a ráno jsme se připojili k další akci - objevovali jsme Svatojánské proudy. 

28.9. Přes 3 jezy

06.10.2022 15:44

O tuto akci byl opět obrovský zájem a zdálo se, že předem zakoupených 50 splutěnek nebude stačit. Ale hrozící špatné počasí náš počet poněkud redukovalo, tak splutěnky vyšly na Krakeny i naše další kamarády. A počasí se opravdu činilo, toto datum bývá obšťastněno skoro vždy babím létem, letos ale spustilo déšť zrovna v nejlepším. Ale stateční Krakeni se nevzdali a 3 rafty a 8 kanoí absolvovalo tuto nevšední jízdu Prahou. Po přistání se rozjasnilo a tak jsme ještě přidali zmrzlinu, aby nám nebylo moc horko. A příště pojedeme zas!

23.-25.9. Perníkajda v září + Morgana

06.10.2022 15:41

Tentokrát se přihlásilo na akci příliš mnoho Krakenů a hrozilo, že polovina stráví noci venku v hrozících mrazech. Akce se tedy rozdělila a využili jsme pro starší Krakeny právě volnou základnu Morganu, kam se přesunulo 19 starších. Mladší odjeli na Perníkajdu a tak se všichni vešli pod střechu a užili si pěkný víkend tentokrát na dvou místech. 

<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>