PROBĚHLO

4.-6.3. Jarní výprava na Blatenku

25.03.2022 19:03

Opět jsme navštívili naši Perníkajdu, díky nedávné vichřici už umístěnou na pořádné pasece. Tři mohutné smrky, nakloněné původně nad chaloupku, nás ušetřily a pěkně se natáhly za chaloupku, aniž by ji poškodily. Pro naše malé Krakeny to byl zdroj velké radosti, když mohli na ohníčku pálit celý den větve s jehličím a drobné klacky. Počasí bylo osvěžující, kamna hořely, dvacetičlenná tlupa menších Krakenů si pěkně užívala. 

4.-6.2. POLOLETNÍ LYŽOVÁNÍ ROKYTNICE NAD JIZEROU

08.02.2022 15:38

Proběhlo přesně podle plánu. Využili jsme v pátek prázdný autobus, směřující do Rokytnice. Po přestěhování všech věcí na chatu konečně nastala lyžovačka! Večer patřil hrám a na lyže a snowboardy jsme se opět vrhli po celou sobotu. Hromady sněhu, kupa lidí, počasí dělalo divy, zkrátka pololetky jak vyšité. Večer jsme se opět stáhli do předem připravených pozic a lyže jsme využili ještě dopoledne v neděli. Nutno říct, že všichni účastníci na prkýnkách opravdu uměli a tak jsme vše přežili bez úrazů. 

15.1.2022 Výprava na Brdy

08.02.2022 15:36

Bobování na listí a chození ve sněhu. Tak by se dalo ve zkratce popsat naše letošní putování přes Brdy. Ale tak jednoduché to nebylo! Kamarádi z 45.ps Praha 6 si pro nás připravili cestu kolem světa. Zažili jsme nejen zmiňované bobování, ale také fotbal hodný Brazílie nebo tanec Haka, kterého by se zalekl i ten nejstatečnější válečník! Po té, co jsme snědli buřty, jsme se dostali k řvavým indiánům, poznali všechna evropská města a potom jsme se dostali dokonce i do Číny, kde jsme se naučili jíst hůlkami. Bylo toho ale mnohem více, takže doporučujeme se podívat na fotky. Ty najdete jako vždy na našem Rajčeti -> https://bit.ly/Svet_v_Brdech_2022

27.12. 2021 - 2.1. 2022 Povánoční lyžováni

09.01.2022 18:53

Tentokrát naše skupina vyrazila zcela netradičně do hotelu. Jmenoval se Jizera v Dolní Sytové a lyžovalo se na Kamenci v Jablonci nad Jizerou. Počasí nám moc nepřálo, obleva s deštěm se snažila zlikvidovat co nejvíc sněhu, měli jsme ale odhodlané účastníky, kteří po ročním půstu prahli po lyžování. Venkovní program doplnila hra Mafiánská romance, kde jsme si užili spoustu zajímavých her a závěrečné kasino. 

20.12. Předvánoční schůzka

09.01.2022 18:48

V podělí se netradičně místo v klubovnách konala schůzka ve vnitrobloku u stromečku a u živého betlému. Sešlo se 56 Krakenů, dozdobili betlém spoustou tradičních i netradičních zvířat, zasoutěžili si a dostali dárečky. Odnášeli si hlavně nový krakení kalendář s fotkami z uplynulých akcí, který dostala každá rodina. 

 

18.12. SOBOTA - JEDNODENKA HOSTIVAŘSKÝM LESOPARKEM

19.12.2021 17:38

Procházka lesoparkem nebyla sice zasněžená, Rychlé šípy ale nechyběli. Dokonce se dostavilo i bratrstvo Kočičí pracky, ježek z klece byl také nakonec správně vytočen a lze tedy říci, že akce se opravdu povedla. 

6.12. pondělí Mikulášská schůzka

09.12.2021 22:18

Mikuláš donesl dárečky všem, kteří absolvovali venkovní hru o 15ti stanovištích a vyluštili křížovku. Pak nastal filmový večer - na platně byly promítnuty 4 nejnovější krakení filmy a rozdány diplomy a Oscary za skvělé výkony. Ve vnitrobloku za mírné zimy produkci sledovalo cca 80 lidiček, kteří ocenili umělecká díla dlouhotrvajícím potleskem. 

30.11. S Krakeny do ZOO

05.12.2021 14:31

Pěkná jednodenní procházka s hrou, chutným obědem a hlavně v chladném počasí velmi vítanou návštěvou vyhřátých pavilonů. 

12.-14.11. Filmovací víkend

16.11.2021 10:37

V pátek jsme dorazili naším autobusem ADOP do bývalé školy v Bukovině v Podkrkonoší, kam jsme se nesmírně těšíli, jednak proto, co nás čekalo - natáčení dalších krakeních filmů - a taky proto, že se nás tam všech 45 pohodlně vešlo.  Večer byl zasvěcen vzpomínkám a promítání dosavadní filmové produkce a taky propagací režisérů a kameramanů nových námětů. Scénáře byly dotvořeny v hlubokých nočních hodinách. Ráno jsme se rozdělili a čtyři skupiny vyrazily do oklí natáčet exteriéry, posléze interiéry v celém objektu školy. Byl využit i sklep, půda, tělocvična, sál s křiš'tálovými lustry, ložnice, jídelna a možná i kuchyň, kde náš catering Adélka a Péťa vymýšlel a tvořil posilující lahůdky. V sále herci strhávali z ramínek kostýmy, malovali si xichtíky na zeleno či černo ap. věšeli na sebe šperky (dívky) opásali se zbraněmi (kluci) a všude bylo rušno až do večera. V pondělí byly ještě dotáčky a ti, co měli hotovo, vyrazili ven na procházku či dohrávali deskovky. Po výtečném obědě jsme celou školu uklidili a vyrazili opět objednaným autobusem ke Praze. A jaké filmy asi vzniknou? Šreka režírovala Kačka a natáčel Dobby, Pána prstenů režíroval Dulík a točila Bříza, 3 petlahve pro popelářku Šárka, Madam a profesionál Viki Bodlák, Jitralar a Čárlí vytvořili supertajný film, který dosud nemá název. 

27.-31.10. Cyklopodzimky Chválkov

02.11.2021 14:29
Jak jsme si to užili :
Ve středu 27.10. jsme přijeli na základnu, zabydleli se , poobědvali a jeli na kratší vyjížďku na zámek Červená Lhota - bohužel měli zavřeno. 
Večer plný kreslení a hádání pohádek. 
Ve čtvrtek 28.10. jsme se vypravili na hrad Choustník - naše trasa nejmenších byla okruh 31 km, večer mladší a střední Krakeni vyráběli po dvojicích dýňová strašidla a nejstarší vyrobili 3 obří horkovzdušné balóny z hedvábného papíru! 
V pátek 29.10. jsme navštívili CHÝNOVSKOU JESKYNI - tam na kolech, pak skvělý oběd v restauraci u Vaňků v Kladrubech a zpět vlakem z Pořína do Chválkova a pak na kolech na základnu - celkem jsme na kole s nejmladšími ujeli 37 km (střední asi 52 km, nejstarší cca 60 km. Večer po koupání následovala hra bingo a poté promítání pirátského filmu. 
V sobotu 30.10. dopoledne probíhala velká indiánská hra v barevném lese kolem základny - dvojice indiánských běžců musí splnit úkoly u sedmi drsných indiánských náčelníků (náčelník Mlsná huba, Bystrý potok, Šplhavá veverka atd) - vítězem této hry byli Olmi a Štěpán Svoboda- vyhráli jako první cenu NUTELU!!
 Poté následoval skvělý oběd - Aljaška- po něm jsme se vydali na louku a nechali vzlétnout vyrobené obří horkovzdušné balóny.
A pak jsme se vydali na zámek Červená Lhota a zde absolvovali skvělou prohlídku všech komnat zámku - prováděl nás přímo kastelán zámku a bylo to vážně skvělé. 
Večer po návratu jsme si dali večeři a pak si namalovali strašidelné perníčky - hned po vyfocení jsme je snědli i s polevou. 
Pak jsme si udělali ohýnek a zpívali s kytarami a prošli si skvělou noční strašidelnou bojovku po svíčkách rozmístěných v hlubokém lese. 
V neděli 31.10. jsme posnídali výborné palačinky, které pro nás vyráběli Kubík a Kryštof Haramulovi a opečenou sekanou od Dobbyho a míchaná vajíčka od Madama. Pak jsme zabalili a uklidili základnu a vyrazili cyklovýletem na vzdálené nádraží v Obratani - nemladší jeli zkratkou jen 8 km, střední a starší cca 22 km. 
A teď už jsme doma. 
<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>