PROBĚHLO

19.8.-18.8. TVD 2019

09.09.2019 22:47

Letošní TVD se jmenovalo ´´Od počátku věků´´. Naše putování začalo v době kamenné a pokračovalo přes antiku, průmyslovou revoluci, socializmus až do budoucnosti. Každou dobu si účastník vyzkoušel na plno, v pravěku jsme si opekli králíka, kterého jsme si připravili jen za pomoci pazourků, v průmyslové revoluci jsme odlévali věci z bronzu, v socíku čekali frontu na banány a používali noviny místo toaleťáku a na konec v budoucnosti vše platili časem, protože čas je věc, která je na světě nejdražší a stálá.

Tento ročník byl přelomový, protože se poprvé ve velkém setkali dospělí s mladší generací účastníků (15-18let), přesto na táboře nevznikly žádné hádky, naopak všichni dobře spolupracovali.

Za tým vedoucích se těšíme na další ročník TVD, určitě bude super a všichni si ho užijem.

20.7.-4.8.2019 Letní tábor Paběnice

11.08.2019 21:30

Letošní tábor nesl název "Paběnická škola čar a kouzel" a nám šlo hlavně o to, vybudovat novou školu, které sice byly vzorem Bradavice, ale úplně jinak. Čtyřicet žáčků pilně studovalo mnoho kouzelných předmětů, třeba péči o kouzelné tvory, bylinkářství, jasnovidectví, starodávné runy, výrobu lektvarů i létání na koštěti či na motorce. Součástí kouzelnické školy byl i famfrpál, dokonce se škola nominovala i na mistrovství světa. Pod paběnickými habry vyrostl nový krásný hrad a bodování kouzelnými fazolemi přineslo nakonec dramatický závěr školního poháru, kdy se do poslední chvíle nevědělo, kdo zvítězí. Nad školními kolejemi zvanými Oheň, Voda, Vzduch nakonec zvítězila Země. Program nám zpestřila úžasná lanovka přímo v táboře, lezení po skalách i puťák uprostřed tábora. Závěrečná hra nás zavedla až do Kutné Hory, kde jsme sledovali, jak se probouzejí tajuplné postavy z havířských pověstí. A tak se těšíme na společné setkání a promítání fotek v pondělí 2.9. v 16:16 v naší klubovně. 

28.6.-7.7. Toulavý autobus aneb putování po slovenských a polských řekách

10.07.2019 11:50

Anebo taky Stříbrné řeky, po kterých nás letos provázel maličký, ale zato chytrý viking Vike. Zdolali jsme Oravu na 3 díly, Váh, a taky Dunajec - taky na 3 díly. Pěšky jsme se vyšplhali na Velký Kriváň nad Těrchovou, navštívili jsme Oravský hrad i Strečno. Tentokrát jsme měli štěstí na počasí, spadlo jen pár kapek a sluníčko nám většinou svítilo. Jídlo bylo vynikající, parta taky. Zahráli jsme si pár neobyčejných her, některé motivované knížkou Viking Vike, jiné jen tak. Zahráli jsme si krakenbal i volejbal, pocvičili si mozek íkvéčky a každé ráno protáhli tělo na rozcvičce. Veselé písničky v autobuse, řízeném naším skvělým řidičem Petrem i večerní zpívání u ohně nám bude určitě chybět. 

21.-23.6. Závěrečná výprava CESTA KOLEM SVĚTA

28.06.2019 10:09

Na konci školního roku nás neminula velká závěrečná výprava. Vyrazili jsme do Třeboně, kde jsme se ubytovali ve veslařském klubu na břehu rybníka Svět. I přes trochu deště se nám podařilo obejít v sobotu celý rybník a tak absolvovat CESTU KOLEM SVĚTA. Navštívili jsme mnohé země, splnili spoustu úkolů a pěkně se prošli po trase, která měřila přes 10 km. Unavené nožky jsme smočili v teplé vodě rybníka a v neděli jsme se projeli na parníku po krásném rybníku Svět, podívali se do zámecké zahrady, ochutnali skvělou místní zmrzlinu a  vyhodnotili půlroční hru malých Krakenů. Všichni účastníci výpravy dostali nová trička a spoustu cen. Domů jsme dorazili sice trochu poštípaní od místní armády komárů, zato plni pěkných zážitků. 

pondělí 3.6. KRAKENÍ DEN DĚTÍ V KRUHU

04.06.2019 07:55

Příjemné počasí tentokrát přálo i naší tradiční akci - dni dětí, který tentokrát připravili naši instruktoři na téma Starověké Řecko. A tak se louka ve vnitrobloku proměnila v gladiátorskou arénu, řečnické pódium, vozové zápolení, cestu za klubíčkem Ariadné apod. Členové našeho oddílu uváděli soutěže oděni v elegantních bílých hábitech s antickými věnci. Program doplnilo malování na obličej, skákání v nafukovací atrakci a obligátní opékání buřtíků. 

2.6. jednodenní dětská voda - Berounka

04.06.2019 07:49

Tato akce je pořádána pro děti a jejich rodiče. Starší děti nad 10 let mohou jet samy, mladší jezdí s rodiči i s mladšími sourozenci. Tentokrát se nás sešlo na Berounce 45 a dva psi. Vyrazili jsme na kanoích i na dvou úplně nových raftech za krásného počasí. Spluli jsme úsek Roztoky u Křivoklátu - Račice, navštívili obligátní kiosek nad Zbečnem a pěkně si zařádili v příjemně prohřáté vodě na jezu v Račicích. Den jsme zakončili úklidem vodáckého vybavení do loděnice. 

15.5. Krakeni pomáhají - celonárodní sbírka Ligy proti rakovině Praha

24.05.2019 08:57

Tentokrát nás čekala netradiční akce - velká skupina Krakenů přišla pomoci dobré věci - Lize proti rakovině s prodejem kytiček, které zajistí této organizaci její činnost na další rok. Letos Krakeni dokázali prodat téměř 9000 kytiček a získat tak pro boj s rakovinou přes 200 000 Kč. Ačkoli uplakané nebe nám letos nepřálo, nálada ve žlutém stanu v horní části Václavského náměstí byla výborná a většina našich členů obětavě pracovala až do konce, tedy do 20 hod. 

11.-12.5. Vodácká akce - výcvik Krakenů

13.05.2019 11:32

V pátek jsme se věnovali přípravě na Vltavě v Praze. V loděnici jsme vytáhli lodě a trénovali na nedaleké modřanské retardéře. Počasí bylo skvělé, po setmění jsme si rozdělali ohníček, opekli buřtíky a přespali v loděnici. Ráno jsme s plně naloženým vlekem odjeli na jih, podívat se, jak vypadá Vltava nad Českým Krumlovem. Dopoledne sice trochu pršelo, ale odpoledne bylo krásné a řeka uháněla, vody bylo dost, vodáků málo a tak jsme ještě přejeli celý Krumlov a za drobného deště se přemístili do ubytovny campu Vltavan. Deštík přešel v liják a tak vaření na ohni bylo výsadou odvážných. Přesto jsme večeři zvládli a zkonzumovali v teplé společenské místnosti. Večer patřil hrám, stolnímu fotbálku a sledování hokejového mistrovství. Ráno bohužel opět pršelo, tak jsme nejprve uspořádali turnaj ve stolním fotbálku a pak vyrazili poznávat nejkrásnější české město. Na zámku jsme prolezli muzeum a vystoupili na věž, pak jsme si dali skvělý oběd v restauraci Depo a nakonec zahráli hru po městě. Naše výprava skončila v loděnici úklidem všech vodáckých pomůcek. I přes nepřízeň počasí to bylo skvělé. 

středa 8.5. Dobrodružství v TEPFAKTORU pro nejstarší Krakeny

13.05.2019 11:23

Využili jsme státního svátku, který tentokrát připadl na prostředek týdne, abychom pro starší Krakeny zajistili netradiční akci, která byla z větší části financována z dotace Pionýra. Třicet starších Krakenů se vydalo na jih od Prahy do TEP faktoru, aby tam využili skvělou hru, která prověřila jejich schopnosti a zdatnost. Byly zde úkoly pro pětičlenné týmy, které mezi sebou urputně soutěžily. Za to velké díky sponzorovi - Pionýru. 

3.-5.5. Májová Blatenka

13.05.2019 11:14

Opět jsme se vypravili na naši krásnou chaloupku uprostřed lesů. Tentokrát nás bylo okolo třiceti, protože akce byla společná pro větší i menší oddíl. V pátek nás překvapila výluka vlaku z Blatné do Mačkova, a tak jsme pochodovali pěšky až z Blatné. Páteční večer byl věnován jen posezení u ohně a pečení buřtíků. V sobotu nás čekala velká hra na stanovištích, kde jsme si vyzkoušeli třeba první pomoc, střelbu z luku i ze vzduchovky, poznávání přírodnin a jiné. Odpoledne se měnší a větší rozdělili: větší vyrazili na nákup, aby si pořídili suroviny na luxusní večeře, které také později uvařili pro všechny. Menší vyřezávali hůlky a hráli různé hry uvnitř, protože se přihnala studená fronta a déšť, který nám ale nepokazil náladu. V neděli jsme chaloupku opět uklidili, doplnili dřevo a vyrazili domů.

<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>