PROBĚHLO

11.11. Netradiční schůzka - lampionový průvod

11.12.2019 22:13

Na předchozí schůzce jsme si vyrobili vlstní lampiony obalením balonků toaletním papírem a listy stromů, zafixované lepidlem. Pak jsme na svatého Martina vyrazili do Malešického parku, kde jsme se těšili na průvod a další program, který vyvrcholil ohňovou show.  Tu jsme bohužel nestihli, program se nečekaně protáhl a tak jsme se vrátili ke klubovně v čase, který jsme slíbili rodičům. 

10.11. neděle Procházka karlštejskými lesy a návštěva lomu Amerika - exkurze do štol

17.11.2019 20:56

Již dlouho jsme měli v úmyslu navštívit tajemné štoly na Velké a Malé Americe, slavném českém vápencovém lomu, kde se podle pověsti skrýval Hans Hagen, strašidelná postava z podzemí. Podařilo se nám to v této neděli. Vláčkem jsme dojeli do Srbska, pěšky přes Kubrichtovu boudu vystoupali k Malé Americe, pak strávili 2 hodiny exkurzí v podzemních štolách a pro návrat zvolili cestu kolem dubu sedmi bratří do Karlštejna, odkud nás vláček opět dovezl do Prahy. Počasí nám přálo a tak nás vyrazilo hodně a přidali se i někteří rodiče.

25.-27.10. Podzimní prázdniny pro 14+

17.11.2019 20:52

Nejstarší mládež z oddílu měla tentokrát samostatnou výpravu. Navštívili poinýrskou základnu v lesích poblíž Ledče nad Sázavou, kde strávili víkend programem, přizpůsobeným jejich věku. Upekli si kuřata, zahráli hry a pokochali se přírodou okolních lesů. 

26.-30.10. Podzimní prázdniny na kolech 09.09.2019 23:03

17.11.2019 20:45

Opět nás čekalo krásné okolí Máchova jezera, kam jsme zamířili s koly do vytápěné budovy s možností sprchování. Vyrazili jsme vláčkem v sobotu ráno a během sobotního dne projeli lesy z Bělé pod Bezdězem do Zbyn. Na druhý  den, kdy nám ještě přálo teplé počasí, jsme navštívili dětské hřiště a rozhlednu a projeli legendární tankovou cestu směr Kuřivody. V pondělí jsme zavítali do bazénu v České Lípě av úterý zdolali hrad Bezděz. Ve středu jsme zakončili naše putování krátkou vyjížďkou okolo Máchova jezera a vrátili se domů plní dojmů. 

12.10. Vršovický koláč

21.10.2019 21:51

Letošní ročník ozvláštnil sám pan král, který pasoval účastníky na rytíře a princezny. Také si zde děti mohly vyrobit ručně opravdový hřebík v malé kovárně, zabloudit v bludišti, projet na dřevěném koni, ulovit rybu a zažít jiné středovějé radovánky. Jsme rádi, že se této akce Krakeni opět zhostili jako  pořadatelé na jedničku. 

28.-29.9. sobota Pražské jezy, neděle PERNÍKAJDA

02.10.2019 12:01

V sobotu jsme se zúčastnili plavby po Vltavě Prahou, kdy se otevírají ke splutí pražské jezy, které jinak nelze sjíždět. V sobotu v podvečer jsme se přesunuli na Perníkajdu, kde  jsme si užili večerní ohníček, v neděli jsme se věnovali lesním hrám a pak nás čekala opět trochu dramatická cesta vláčkem domů. 

20.-22.9. Víkend na plachetnicích

27.09.2019 11:23

Letos se nám opět podařilo získat mimořádnou dotaci pro náš oddíl, kterou jsme věnovali na úžasnou akci a to Víkend na plachetnicích. Za perfektního počasí jsme plachtili po vodní nádrži Orlík (vítr byl tak akorát), koupali se v ještě teplé vodě, zpívali, hráli a tábořili na břehu. Spaní na lodích bylo také příjemné a všichni účastníci byli nadšení. Tak snad zas příště. 

19.8.-18.8. TVD 2019

09.09.2019 22:47

Letošní TVD se jmenovalo ´´Od počátku věků´´. Naše putování začalo v době kamenné a pokračovalo přes antiku, průmyslovou revoluci, socializmus až do budoucnosti. Každou dobu si účastník vyzkoušel na plno, v pravěku jsme si opekli králíka, kterého jsme si připravili jen za pomoci pazourků, v průmyslové revoluci jsme odlévali věci z bronzu, v socíku čekali frontu na banány a používali noviny místo toaleťáku a na konec v budoucnosti vše platili časem, protože čas je věc, která je na světě nejdražší a stálá.

Tento ročník byl přelomový, protože se poprvé ve velkém setkali dospělí s mladší generací účastníků (15-18let), přesto na táboře nevznikly žádné hádky, naopak všichni dobře spolupracovali.

Za tým vedoucích se těšíme na další ročník TVD, určitě bude super a všichni si ho užijem.

20.7.-4.8.2019 Letní tábor Paběnice

11.08.2019 21:30

Letošní tábor nesl název "Paběnická škola čar a kouzel" a nám šlo hlavně o to, vybudovat novou školu, které sice byly vzorem Bradavice, ale úplně jinak. Čtyřicet žáčků pilně studovalo mnoho kouzelných předmětů, třeba péči o kouzelné tvory, bylinkářství, jasnovidectví, starodávné runy, výrobu lektvarů i létání na koštěti či na motorce. Součástí kouzelnické školy byl i famfrpál, dokonce se škola nominovala i na mistrovství světa. Pod paběnickými habry vyrostl nový krásný hrad a bodování kouzelnými fazolemi přineslo nakonec dramatický závěr školního poháru, kdy se do poslední chvíle nevědělo, kdo zvítězí. Nad školními kolejemi zvanými Oheň, Voda, Vzduch nakonec zvítězila Země. Program nám zpestřila úžasná lanovka přímo v táboře, lezení po skalách i puťák uprostřed tábora. Závěrečná hra nás zavedla až do Kutné Hory, kde jsme sledovali, jak se probouzejí tajuplné postavy z havířských pověstí. A tak se těšíme na společné setkání a promítání fotek v pondělí 2.9. v 16:16 v naší klubovně. 

28.6.-7.7. Toulavý autobus aneb putování po slovenských a polských řekách

10.07.2019 11:50

Anebo taky Stříbrné řeky, po kterých nás letos provázel maličký, ale zato chytrý viking Vike. Zdolali jsme Oravu na 3 díly, Váh, a taky Dunajec - taky na 3 díly. Pěšky jsme se vyšplhali na Velký Kriváň nad Těrchovou, navštívili jsme Oravský hrad i Strečno. Tentokrát jsme měli štěstí na počasí, spadlo jen pár kapek a sluníčko nám většinou svítilo. Jídlo bylo vynikající, parta taky. Zahráli jsme si pár neobyčejných her, některé motivované knížkou Viking Vike, jiné jen tak. Zahráli jsme si krakenbal i volejbal, pocvičili si mozek íkvéčky a každé ráno protáhli tělo na rozcvičce. Veselé písničky v autobuse, řízeném naším skvělým řidičem Petrem i večerní zpívání u ohně nám bude určitě chybět. 

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>