PROBĚHLO

26.-30.10. Podzimní prázdniny na kolech 09.09.2019 23:03

17.11.2019 20:45

Opět nás čekalo krásné okolí Máchova jezera, kam jsme zamířili s koly do vytápěné budovy s možností sprchování. Vyrazili jsme vláčkem v sobotu ráno a během sobotního dne projeli lesy z Bělé pod Bezdězem do Zbyn. Na druhý  den, kdy nám ještě přálo teplé počasí, jsme navštívili dětské hřiště a rozhlednu a projeli legendární tankovou cestu směr Kuřivody. V pondělí jsme zavítali do bazénu v České Lípě av úterý zdolali hrad Bezděz. Ve středu jsme zakončili naše putování krátkou vyjížďkou okolo Máchova jezera a vrátili se domů plní dojmů. 

12.10. Vršovický koláč

21.10.2019 21:51

Letošní ročník ozvláštnil sám pan král, který pasoval účastníky na rytíře a princezny. Také si zde děti mohly vyrobit ručně opravdový hřebík v malé kovárně, zabloudit v bludišti, projet na dřevěném koni, ulovit rybu a zažít jiné středovějé radovánky. Jsme rádi, že se této akce Krakeni opět zhostili jako  pořadatelé na jedničku. 

28.-29.9. sobota Pražské jezy, neděle PERNÍKAJDA

02.10.2019 12:01

V sobotu jsme se zúčastnili plavby po Vltavě Prahou, kdy se otevírají ke splutí pražské jezy, které jinak nelze sjíždět. V sobotu v podvečer jsme se přesunuli na Perníkajdu, kde  jsme si užili večerní ohníček, v neděli jsme se věnovali lesním hrám a pak nás čekala opět trochu dramatická cesta vláčkem domů. 

20.-22.9. Víkend na plachetnicích

27.09.2019 11:23

Letos se nám opět podařilo získat mimořádnou dotaci pro náš oddíl, kterou jsme věnovali na úžasnou akci a to Víkend na plachetnicích. Za perfektního počasí jsme plachtili po vodní nádrži Orlík (vítr byl tak akorát), koupali se v ještě teplé vodě, zpívali, hráli a tábořili na břehu. Spaní na lodích bylo také příjemné a všichni účastníci byli nadšení. Tak snad zas příště. 

19.8.-18.8. TVD 2019

09.09.2019 22:47

Letošní TVD se jmenovalo ´´Od počátku věků´´. Naše putování začalo v době kamenné a pokračovalo přes antiku, průmyslovou revoluci, socializmus až do budoucnosti. Každou dobu si účastník vyzkoušel na plno, v pravěku jsme si opekli králíka, kterého jsme si připravili jen za pomoci pazourků, v průmyslové revoluci jsme odlévali věci z bronzu, v socíku čekali frontu na banány a používali noviny místo toaleťáku a na konec v budoucnosti vše platili časem, protože čas je věc, která je na světě nejdražší a stálá.

Tento ročník byl přelomový, protože se poprvé ve velkém setkali dospělí s mladší generací účastníků (15-18let), přesto na táboře nevznikly žádné hádky, naopak všichni dobře spolupracovali.

Za tým vedoucích se těšíme na další ročník TVD, určitě bude super a všichni si ho užijem.

20.7.-4.8.2019 Letní tábor Paběnice

11.08.2019 21:30

Letošní tábor nesl název "Paběnická škola čar a kouzel" a nám šlo hlavně o to, vybudovat novou školu, které sice byly vzorem Bradavice, ale úplně jinak. Čtyřicet žáčků pilně studovalo mnoho kouzelných předmětů, třeba péči o kouzelné tvory, bylinkářství, jasnovidectví, starodávné runy, výrobu lektvarů i létání na koštěti či na motorce. Součástí kouzelnické školy byl i famfrpál, dokonce se škola nominovala i na mistrovství světa. Pod paběnickými habry vyrostl nový krásný hrad a bodování kouzelnými fazolemi přineslo nakonec dramatický závěr školního poháru, kdy se do poslední chvíle nevědělo, kdo zvítězí. Nad školními kolejemi zvanými Oheň, Voda, Vzduch nakonec zvítězila Země. Program nám zpestřila úžasná lanovka přímo v táboře, lezení po skalách i puťák uprostřed tábora. Závěrečná hra nás zavedla až do Kutné Hory, kde jsme sledovali, jak se probouzejí tajuplné postavy z havířských pověstí. A tak se těšíme na společné setkání a promítání fotek v pondělí 2.9. v 16:16 v naší klubovně. 

28.6.-7.7. Toulavý autobus aneb putování po slovenských a polských řekách

10.07.2019 11:50

Anebo taky Stříbrné řeky, po kterých nás letos provázel maličký, ale zato chytrý viking Vike. Zdolali jsme Oravu na 3 díly, Váh, a taky Dunajec - taky na 3 díly. Pěšky jsme se vyšplhali na Velký Kriváň nad Těrchovou, navštívili jsme Oravský hrad i Strečno. Tentokrát jsme měli štěstí na počasí, spadlo jen pár kapek a sluníčko nám většinou svítilo. Jídlo bylo vynikající, parta taky. Zahráli jsme si pár neobyčejných her, některé motivované knížkou Viking Vike, jiné jen tak. Zahráli jsme si krakenbal i volejbal, pocvičili si mozek íkvéčky a každé ráno protáhli tělo na rozcvičce. Veselé písničky v autobuse, řízeném naším skvělým řidičem Petrem i večerní zpívání u ohně nám bude určitě chybět. 

21.-23.6. Závěrečná výprava CESTA KOLEM SVĚTA

28.06.2019 10:09

Na konci školního roku nás neminula velká závěrečná výprava. Vyrazili jsme do Třeboně, kde jsme se ubytovali ve veslařském klubu na břehu rybníka Svět. I přes trochu deště se nám podařilo obejít v sobotu celý rybník a tak absolvovat CESTU KOLEM SVĚTA. Navštívili jsme mnohé země, splnili spoustu úkolů a pěkně se prošli po trase, která měřila přes 10 km. Unavené nožky jsme smočili v teplé vodě rybníka a v neděli jsme se projeli na parníku po krásném rybníku Svět, podívali se do zámecké zahrady, ochutnali skvělou místní zmrzlinu a  vyhodnotili půlroční hru malých Krakenů. Všichni účastníci výpravy dostali nová trička a spoustu cen. Domů jsme dorazili sice trochu poštípaní od místní armády komárů, zato plni pěkných zážitků. 

pondělí 3.6. KRAKENÍ DEN DĚTÍ V KRUHU

04.06.2019 07:55

Příjemné počasí tentokrát přálo i naší tradiční akci - dni dětí, který tentokrát připravili naši instruktoři na téma Starověké Řecko. A tak se louka ve vnitrobloku proměnila v gladiátorskou arénu, řečnické pódium, vozové zápolení, cestu za klubíčkem Ariadné apod. Členové našeho oddílu uváděli soutěže oděni v elegantních bílých hábitech s antickými věnci. Program doplnilo malování na obličej, skákání v nafukovací atrakci a obligátní opékání buřtíků. 

2.6. jednodenní dětská voda - Berounka

04.06.2019 07:49

Tato akce je pořádána pro děti a jejich rodiče. Starší děti nad 10 let mohou jet samy, mladší jezdí s rodiči i s mladšími sourozenci. Tentokrát se nás sešlo na Berounce 45 a dva psi. Vyrazili jsme na kanoích i na dvou úplně nových raftech za krásného počasí. Spluli jsme úsek Roztoky u Křivoklátu - Račice, navštívili obligátní kiosek nad Zbečnem a pěkně si zařádili v příjemně prohřáté vodě na jezu v Račicích. Den jsme zakončili úklidem vodáckého vybavení do loděnice. 

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>