PROBĚHLO

10.-12.6. PLACHETNICE NA ORLÍKU

20.06.2022 11:39

Tentokrát byla akce určena pro starší Krakeny a to hlavně pro ty, kteří se zúčastnili výroby katamaránů na Seči a měli už určité povědomí o plachtění. V pátek jsme se přesunuli k Orlické přehradě, rozdělili si 9 připravených plachetnic tak, aby na každé byl kapitán a posádka 3-4 lodníků podle velikosti lodi. Už večer jsme plodě vyzkoušeli a ráno vyrazili na Orlickou přehradu směr zámek Orlík. Tam jsme poobědvali a pak podpluli proslulý Žďákovský most. V podvečer začalo parádně foukat a tak měli všichni možnost vyzkoušet si své umění. Přespali jsme na břehu a v neděli se pomalu vraceli opět do domovského přístavu. Vítr byl milostivý a vál správnou silou, takže plachtění, koupání a pohodová atmosféra nás provázely celým víkendem. 

4.-5.6.2022 Rodinková voda

06.06.2022 15:20

Opět jsme zamířili na horní tok naší oblíbené Berounky a splutí začali v kempu Planá. V sobotu nám trochu pršelo, teplota vzduchu ale byla vysoká, dalo se to zvládnout. V kempu Kobylka jsme u pěkného táboráčku s muzikou z našich vlastních zdrojů přespali a nedělní putování zakončili v kempu U mloka. Řeka měla vodu, my dobrou náladu a tak se nám všem rodinková voda moc líbila. 

30.5.2022 Den dětí u klubovny

06.06.2022 15:15

Tato tradiční akce pro veřejnost se letos odehrávala v námořnickém duchu a tak jste se zde mohli pokochat těmito disciplínami: 

1) rybolov

2) souboj s meči 

3) lezení v lanoví

4) vyrob si vlastní koráb - barevné papíry

5) plachtění mezi útesy

6) zastřel si mořskou nestvůru 

7) pití rumu na rozbouřeném moři - blbárna se zvonem  

8) zásah potopeno - mince do hrnečku 

9) co zmizelo z pirátského pokladu 

10) páka s námořníkem na truhle - klapka přes oko, klobouk na hlavu  

11) námořní abeceda 

12) záchrana tonoucího 

a využít

námořní tetování 

skákací hrad 

To vše za pár mrkví či starší chléb. Celkem jsme rozdali 165 hracích karet. 

24.-26.5. Víkend na Perníkajdě a Vandr po Brdech

06.06.2022 15:11

Tyto dvě akce byly určeny mladším a starším dětem, které msi užily obě podle svého. Nejstarší Krakeni bloudili v okolí Řevnic a nakonec zamířili i na naši oblíbenou Ameriku, mladší si pohráli a zabavili se na naší nové pasece okolo Perníkajdy. Počasí vydrželo a tak bylo vše v pohodě. 

13.-15.5.2022 Katamarány na Seči

16.05.2022 13:34

Pro naše kanoe během covidu vymyslel Luděk jiné uplatnění. Když se spojí dvě spolu a ópatří plachtami, kačenou a kormidlem, máme katamarán. A tak vznikl první oddílový a tenhle nápad nás moc zaujal. Už minulou schůzku jsme věnovali přípravě plachet a tento víkend nakonec konečnému sestrojení a použití hotových dalších tří katamaránů. A moc se nám to povedlo! Už v sobotu odpoledne bylo možné lodě spustit na hladinu Sečské přehrady a v příhodném větru si parádně zaplachtit. První pokusy sice nebyly dokonalé, ale za nějaký čas nás katamarány začaly poslouchat a všichni měli radost z dokončeného díla. Skupina menších dětí si na raftech objela přehradu a absolvovala pirátský výcvik, starší pak absolvovali stejnou trasu za měsíčního svitu na katamaránech. V neděli jsme navštívil hrad Oheb a vystřídali se na raftech a katamaránech. Pěkné počasí a krása Sečské přehrady ve dne i v noci korunovaly akci. 

11.5. Květinový den

16.05.2022 13:28

Od brzkého rána až do pozdního večera jsme s bílými vaky procházeli Prahou a prodávali žluté kvítky pro Ligu proti rakovině. Akce se zúčastnilo okolo 30ti Krakenů a také další přátelé oddílu. Kolik jsme vybrali? To se ještě dozvíme. Důležité ale je, že jsme přispěli na dobrou věc a pomohli na správném místě. 

29.4-1.5.2022 Krakení čarodějnice s jednodenním splutím Otavy

16.05.2022 13:20

Nejprve jsme se pěkně vyspali v naší loděnici v Bráníku, ráno zabalili věci a naložili vodácké potřeby a nezvykle brzy vyrazili. Náš oddíl se poprvé odvážil do vln Otavy pod městem Sušicí. Někteří si sice neodepřeli koupel ve vlnách, většina úspěšně splula krásný úsek plný mírných peřejek do Velkých Hydčic. Pak jsme vesele přejeli na naši Perníkajdu a tam začaly čarodějné reje - výroba košťat, nácvik letu za nejrůznějších podmínek a závěrem vrh koštětem do dálky. Plameny čarodějného ohně pak spolkly zbytky košťat a my se veselili do pozdních večerních hodin. V neděli jsme si ještě zahráli na pirátské přístavy v nedalekém lese, uklidili základnu a vyrazili ku Praze. 

14.-18.4. 2022 CYKLOVELIKONOCE

19.04.2022 11:18

Tentokrát jsme po mnoha letech navštívili základnu Pionýra v Čimelicích, kde jsme přespávali v chatkách, vařili v dokonalé kuchyni a jedli a bavili se v pořádné společenské místnosti. Okolí je velmi krásné a tak nás čekalo několik cyklovýprav - na zámek Orlík, kde jsme se projeli i parníkem, hrad Zvíkov, tam jsme nakoupili hromadu suvenýrů i cesty jen tak po silničkách, cyklostezkách i trochu bloudění třeba po poli nebo mezi smrčky. Zábavy bylo spousta - noční hra, krakenbal, fotbal, stolní tenis, blodění po okolí při poznávací hře, pěkná filmová pohádka a nakonec parádní koleda s vlastnoručně upletenými pomlázkami po Čimelicích. Všichni jsme si to tentokrát moc užili i když počasí se pokoušelo zkazit nám náladu dokonce i mrazíky, nedali jsme se. 

11.4. 2022 KOLOHRÁTKY

19.04.2022 11:12

Vybrali jsme si správný den, počasí nám přálo a tak se všichni účastníci výborně bavili. U startu si 170 dětí nafasovalo hrací kartu a obešlo 10 stanovišť. Čekala je např. jízda zručnosti, koečko na šlapacích kárách, poznávání dopravních značek ap. Pak se vrátili ke startu a vybrali si malou cenu, kde nechyběl třeba balíček lega, knížky, hračky, časopisy ap. Kolem 18 hod došlo i na losování velkých cen a pak jsme se všichni vrhli na obligátní pečení buřtíků. Velký dík všem sponzorům, kteří dodali dárky i našim skvělým dětem, kteřé pomohly akci připravit a zajistily některá stanoviště. 

4.-6.3. Jarní výprava na Morganu

25.03.2022 19:09

Jarní výprava musela být tentokrát rozdělena na dvě části, ti starší se vydali na základnu Morganu nedaleko Ledče nad Sázavou. Tam si užívali jarní počasí, zablbli si na lanových lávkách, ketré si sami postavili, zahráli večer nejrůznější hry, potoulali se v bývalém i současném lese v okolí. 

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>