PROBĚHLO

4.-13.8. TVD aneb tábor velkých dětí

28.08.2017 10:52

Letošní TVD proběhlo v duchu "VŠECHNO JE JINAK". Po celý týden se účastníci přepravovali tajemným portálem z jedné ddimenze do druhé a tím se dostávali do nečekaných situací. Dostali se do vězení odkud museli při noční hře utéct, v šmoulí vesnici bojovali s gargamelem, v době klamené se učili rozdělávat oheň pomocí přepáleného plátna a pak přenášet oheň i přes vodu a zažili plno dalších supr zážitků. Už se těšíme na další ročník TVD v Paběnicích.

22.7.-6.8. Letní tábor Paběnice

28.08.2017 10:52

Tak už je za námi vrchol naší činnosti - letní tábor. Dovolte malé ohlédnutí za těmito krásnými letními dny, strávenými na naší milované louce u Paběnického potoka. Počasí nám sice moc nepřálo - první týden nám prudké lijáky připravily bahenní koupele a druhý týden nás pro změnu opékala vedra, nám to ale nevadilo a prožili jsme super tábor tentokrát s Asterixem a Obelixem, velkým druidem Panoramixem, psíkem Idefixem, Kleopatrou, Cézarem a mnoha jinými postavami z proslulých komixů a filmů. Dokonce jsme si jeden z těchto filmů promítli uprostřed hlubokého lesa na Tisé skále, kam nás zavedla závěrečná hra. A co ještě? Čekal nás např. horolezecký výcvik, noční přepady, různé bojové hry v lese, sportíky na louce, koupačka v nedalekých rybnících Medenice či Zbýšov, víkendové puťáky, vyjížďky na kolech, táborové ohně malé i ty velké, které slavnostně zapalují ti nejlepší z nás. Vše doplnily výtečné produkty naší táborové kuchyně, kterou opět vedl kuchař Karel alias Kačaba. Teď už máme jen krásné vzpomínky a těšíme se na další akce. 

1. - 9. 7. Letní vodácké putování Ohře

08.07.2017 19:31

 

Ke krásné české řece Ohři vyrazilo 19 dětí a 7 velkých řeckých bohů - Zeus, Héra, Pallas Athéna, Apollon, Poseidon, Chronos a převozník Cháron. Bohové se rozhodli, že předají na nějaký čas vládu smrtelníkům a tak se vesele i vážně soupeřilo o Venušiny kuličky. Ti, kteří jich nasbírali při hrách nejvíce, posléze nahradili unavené bohy a den vládli na Olympu. Byli to Mates, Bára, Sára, Marta, Helča, Kačka a Šárka. Výborně jsme se všichni bavili jak na vodě, tak na souši, počasí nám přálo a vlny byly milosrdné. I když jsme část cesty vždy trávili mimo lodě (samozřejmě náhodou), nepotkal nás žádný úraz ani jiná úhona. Díky dobrým vodním poměrům jsme plavbu mohli začít v Tršnici hned pod Chebem a dojeli jsme až do Okounova těsně před Kláštercem. Některá tábořiště byla trochu přeplněná, ale zvládli jsme se v nich neztratit. Už se těšíme na další vodní radovánky i na tábor, který už je za pár dní. 

25.6. Krakení sportovní neděle

08.07.2017 19:30

Malé pozvání na poslední akci před prázdninami zaslechlo a přihlásilo se přes 30 Krakenů různého věku. A tak se jezdilo na dopravním hřišti, plavalo na Šutce v bazénu a všichni si pochutnali na slíbené pizze. 

Krakeni na RESETU v Ostravě!!!

08.07.2017 19:29

Tentokrát nás čekala naprosto netradiční výprava - do města a to ne ledajakého. Přímo do Ostravy a navíc Pendolínem! Vyrazilo nás 26 a pěkně jsme si užili neobyčejný víkend. V sobotu se dalo do deště, tak jsme chvilku tvořili ve stanu a pak vyrazili do dolu na prohlídku havířského řemesla a také na záchranářské oddělení, kde jsme s chutí prolézali tzv. dýmnici. Pak jsme zabrousili do města do ZOO a na Miniuni - svět miniatur, kde jsme si prohlédli různé ministavby a taky zabojovali velkou bitvu. Večer jsme se podívali na závěrečný rituál, kde nás zaujalo stínové vystoupení sreflexními prvky a ráno v neděli sbalili a vyrazili do U6 - vědeckého centra, vytvořeného v srdci bývalých vítkovických železáren. Tam se nám moc líbilo, jen při cestě na nádraží jsme museli zažít pres v autobuse s 80ti dalšími pionýry, kteří mířili naším směrem. Bylo to hodně jiné než naše výpravy do přírody, ale domů jsme dorazili zase s hlubokými dojmy. 

26.5. Den dětí u klubovny

02.06.2017 13:04

Jako každý rok opět v našem oblíbeném vnitrobloku proběhla oslava dne dětí s vybíráním pochoutek pro medvědy na hradě Točníku. Tentokrát jsme ji připravili pod názvem Království dobrých draků a celkem 12 disciplin bylo podle této motivace nazváno. Procházení dračí sítí, plížení pod lany, hádání obsahu dračí skříňky, určování zvířat, jízda na čtyřkolkách a mnohé jiné zábavy si užívalo přes stovku dětí od 16 do 18 hodin, po závěrečném losování velkých cen se pekly obligátní buřtíky. Následujícího dne už si zvířátka na Točníku pochutnávala na dobrotách, které jsme pro ně vybrali.

19.-21.5. Výprava na Žaludštejn

02.06.2017 13:00

Výprava do krásného prostředí Českého ráje na soukromý hrad Žaludštejn, ležící přímo v srdci tohoto kraje. Putování po krajině doplnila řada her, večerní ohýnek, noční dobrodružství i pohoda s kamarády. 

<< 11 | 12 | 13 | 14 | 15