PROBĚHLO

3.12. Besídka

06.12.2017 22:27

Nedělní odpoledne jsme prožili v divadle Solidarita, kde se sešlo asi 150 Krakenů a hlavně MyKingů s ratolestmi, neboť besídka byla určena pro rodiče s dětmi. 

Nejprve nám divadelní spolek Tyl z Kamenice zahrál moc krásné divadlo - 3 pohádky z Krkonošských s Krakonošem, Trautenberkem, Kubou, Ančí a hajným. Pak jsme si zdobili perníčky, malovali skleněné vánoční ozdoby, tvořili z jablíček svícny a tiskli placky s vlastními obrázky. Bylo veselo a živo, každý povídal s každým, a nakonec přišel i Mikuláš s čertem a  andělem a s malou nadílkou pro každé dítě. 

24.-26.11. Vláčkový víkend pro starší

06.12.2017 22:25

Byli jsme v Kořenově, kde jsme přespali ve vytopeném vagonu, také v IQlandii v Liberci a v neděli jsme cestovali 7mi vláčky domů. 

25.-26-11.2017 Vlakáček pro mladší členy oddílu

26.11.2017 21:12

V sobotu ráno se nás sešlo 26 dětí a 5 dospělých před klubovnou, abychom spolu strávili neobyčejný víkend. Brzy nás rychlík unášel do Plzně, kde jsme se nejprve  rozhlédli z nejvyšší kostelní věže (Svatý Bartoloměj, výška 102,2 m) a pak zamířili do Techmánie, království her a poučné zábavy. Nejprve jsme se podívali na 3D film Titáni doby ledové o mamutech a pak jsme se rozběhli po expozicích. Tam jsme i povečeřeli a pak nás čekala herna zvaná Tyjátr, kde jsme řádili do pozdních nočních hodin, protože až do rána patřila jenom nám. Prolézačky, skluzavky, děla na malé molitanové míčky a jiné atrakce nás zcela uchvátily a tak jsme i po ránu pokračovali v zábavě. Po sbalení a úklidu jsme se proběhli kolem řeky Badbuzy, navštívili předvánoční tržnici a pak odjeli opět vlakem do Prahy. Po cestě jsme si procvičili mozky na železničním testu, který vyhráli Kuba s Dobbym. Po krátké návštěvě "mekáče", kde jsme poobědvali, nás čekalo ještě Království železnic. Tam mnozí řídili tramvaj, autobus či vlak, prohlíželi nádherné modelové železnice či model Prahy. Pak už jen travajkou ke klubovně a k rodičům. Víkend se nám všem moc líbil.  

sobota 11.11. Tajemství staré Prahy

12.11.2017 17:51

Před klubovnou se nás sešlo nakonec 18 dětí a 5 dospělých a za chladného počasí jsme vyrazili do centra. Díky sluníčku nám zas tak velká zima nebyla a tak jsme se seznámili s 12ti zajímavostmi staré Prahy (Golem, hasič na střeše, uťatá ruka ap.) a dozvěděli se různé pověsti. Po návštěvě MacDonaldu jsme ještě prolezli muzeum Karla Zemana a zábavnou cestou přes Kampu se vrátili do klubovny. 

Speciální oddílová schůzka pro starší oddíl

31.10.2017 10:28

 

 

Velký oddíl vyrazil v pondělí místo tradiční oddílové schůzky na laser game. Sešlo se nás tam celkem 20 účastníků a parádně jsme si zařádili. 

26.-29.10. Podzimní prázdniny ve Flájích - pro starší Krakeny (od 11 let)

31.10.2017 10:27

 

Počasí na prd ale zážitků plno. Velcí se vypravili do Krušných hor, ale, jak všichni asi víte, tak počasí bylo velmi podzimní a větrné. Na kola jsme se sice dostali ze čtyř dnů třikrát ale jen na malé výlety za deště a větru. Když nám zrovna počasí nepřálo, tak jsme zalezli do chalupy a hráli jsme si tam. První den jsme hráli na poslaneckou sněmovnu, kde účastníci byli rozděleni do dvou týmů, a jen jeden mohl vyhrát. Poté, jsme se rozdělili do čtyř družstev, která ztroskotala na pustém ostrově a museli vymyslet deset pravidel, kterými se bude řídit jejich civilizace. Další dny jsme sváděli velkou lodní bitvu, dívali se na film, dlabali dýně a pomáhali se dřevem. Určitě si každý odvezl nějaký pěkný zážitek, na který bude vzpomínat.

25. - 29.10. Podzimky na kolech pro mladší Krakeny (do 12 let)

31.10.2017 10:27

Mladší krakení dorost vyrazil již ve středu na oblíbenou chalupu rodiny Nahodilových ve Zbynech u Máchova jezera. Krásný čtvrtek, kdy bylo kolem 18ti stupňů, jsme si pěkně užili při objezdu Máchova jezera, kde jsme si opekli buřtíky a během jízdy hlavně zjišťovali, co vlastně na kolech umíme. Večer jsme na chalupě vyřezali z dýní pěkné halovínky a s nimi obešli část obce při malé bojovce. V pátek počasí přitvrdilo a tak jsme holdovali vodě v nedaleké České Lípě, kam jsme se zbaběle docourali vláčkem. Zdejší bazén ale stál za to. Večer jsme si užili dovezených deskovek a písniček s kytarou. V sobotu se zdálo, že nás kromě zimy nebude na kolech nic obtěžovat. Vydali jsme se tedy na specialitku - tankovou cestu, která byla vyšperkována mnoha loužemi a klouzavým bahnem. Zdaleka ne všichni ji zdolali suší. Vylepšil to oběd v restauraci a návštěva muzea Čtyřlístku, kam už dorazili mokrouši převlečení do suchého. Večer jsme si zahráli pár her a s obavami očekávali, co vyvede na neděli slibovaná vichřice. Ta se dostavila s plnou parádou již ráno, ohýbala a lámala stromy, strhávala tašky ze střech a kácela ploty i dopravní značky. Během dopoledne ale polevila a tak jsme vyběhli na pole pouštět draky, které jsme objevili na půdě. Moc nelétali, tak jsme zkoušeli pouštět rukavice či čepice. Zdemolovaní draci posloužili jako topivo. Po úklidu nastalo další dobrodružství - cesta domů. Vlaky v Doksech nejely, takže za pomoci našich přátel jsme děti odvezli do Bakova, odkud už jen s hodinovým zpožděním dorazili všichni domů. 

14.10. sobota VRŠOVICKÝ KOLÁČ

31.10.2017 10:26

Téma našeho příspěvku bylo letos "Z pohádky do pohádky". Několik stanovišť na toto téma obsluhovali větší Krakeni v kostýmech, což se ukázalo během dne skoro nesnesitelné, protože bylo zcela netradiční vedro. Přesto jsme vydrželi a obšťastnili mnoho dětských účastníků cenami, dokonce někteří vyhráli báječný obří koláč a jiné zajímavé ceny. Opět se ukázalo, že umíme pomáhat, když je třeba a spolupráce pionýrů na Praze 10 je prima. 

29.9. - 1.10. prodloužený víkend na Perníkajdě

05.10.2017 16:07

Na naší chaloupce bylo opravdu skvěle - přálo nám i počasí, i když je letošní podzim hodně chladný, bylo zcela mimořádně pěkně. Užili jsme si her, stopované, podvečerního pouštění lodiček, které jsme si sami vyřezali, večerů u táboráku a krásné podzimní přírody. Kuchař Karel zajistil chutnou stravu, Čárlí, Tom, Mirka a Luděk veselý program. Všech 25 dětí se vešlo na spaní do patra, někteří dospělí odvážně spali ve stanu či pod širákem. Už se zas moc těšíme na další návštěvu. 

28.9. čtvrtek NAPŘÍČ PRAHOU PŘES 3 JEZY

29.09.2017 20:29

Oblíbené splutí Vltavy s průjezdem jinak nesjízdných jezů - vodácká lahůdka, kterou si nenecháváme ujít už několik let. Jeli jsme opět na 2 raftech a 9 kánoích a sešlo se nás tentokrát 32 lidiček. A jen před Karlovým mostem se 3 kánoe práskly - ostatní i tento vypečený jez bravurně projeli. Takže vodě zdar ;-)

<< 6 | 7 | 8 | 9 | 10 >>