PROBĚHLO

30.9. Krakeni pomáhají - květinový den Ligy proti rakovině

30.09.2020 22:20

I přes ranní pošmourné počasí jsme se sešli na Václavském náměstí, abychom pomohli dobré věci - nejstarší české sbírce, při které si lidé kupují symbolické kvítky měsíčku lékařského, aby podpořili výzkum, prevenci i léčbu této všeobecně rozšířené nemoci. I když se akce mohli zúčastnit jen členové staršího oddílu, dospělí a vedoucí, bylo nás tam hodně -  celkem 31 - a naše pomoc bude jistě jako každoročně hodně znát. Je to jedna z nejlepších propagací Pionýra, kdy děti dokazují, že umí pomoci  a obětovat svůj čas pro užitečnou věc, kdy nemyslíme jen na sebe.  

25.-28. 9. Blatenka a jezy

29.09.2020 15:51

Těsně před prodlouženým svatováclavským víkendem se dosavadní krásné počasí změnilo a tak na Blatenku vyrazilo jen 23 účastníků. Uplakanou sobotu strávili v našem domku, ale občas vyrazili ven do deště zahrát si třeba zmatenou knihu. V neděli se počasí trochu zlepšilo, tak při přesunu do loděnice už bylo veselo. Večer byl krásný ale ráno opět zamračené s mrholením. Každoročně splouváme Prahu v rámci mohutně navštívené akce "Přes 3 jezy", tentokrát jsme na řece byli skoro sami. Ale byl to opravdu nevšední zážitek a všichni, kteří to zvládli, si zaslouží velkou pochvalu. 

12.-13.9. Vodácký víkend Berounka

29.09.2020 15:45

Krásný víkend za slunečného počasí nás uchvátil na řece Berounce. Jedinou nepatrnou vadou bylo, že proud byl pomalý, ale o to víc jsme si vychutnávali nádherné barvy přírody okolo. Celkem nás bylo okolo čtyřiceti, protože se akce tentokrát zúčastnili i rodiče. Vyrazili jsme z Nadryb, přespali jsme na tábořišti Kobylka u Liblína a nakonec ukončili plavbu pod Třímanskými skálami U mloka.  

7.-16.8.2020 TÁBOR VELKÝCH DĚTÍ

01.09.2020 11:18

Letošní Tábor velkých dětí byl v duchu rudolfínské doby. Na začátku si účastníci z jílu a proutí postavili vlastního golema, který je hlídal při nočních hlídkách.

Ve dne i v noci je čekala spousta her, při kterých byla spousta legrace, ale také při nich sáhli na dno svých fyzických i psychických možností. Při jedné z nich

chodili po okolí a s místními obyvateli vytvářeli živé obrazy, nebo jindy jezdili na kole a luštili zašifrované zprávy. Všichni jsme si TVD užili a těšíme se na další ročník.

18.7 - 2.8.2020 Letní tábor Paběnice

11.08.2020 19:14

Prožili jsme parádních 16 dní opět v údolí Paběnického potoka, tentokrát jako Indiáni. Sháněli jsme orlí pera do čelenek, dovídali jsme se o ztraceném tomahawku, tvořili totemy ze sádry, lapače zlých snů, barevná trička, stříleli z luku, hráli lakros a hlavně zdobili své táborové totemy kolečky s různými zvířaty, která nahrazovala bodování. Čtyři kmeny Apači, Čipevajové, Huroni a Šošoni se ještě dělili do rodů - mladší byli třeba Lišky či Bobři, starší Lososi nebo Sokoli. 

Byl tedy připraven program pro mladší a pro starší, aby se všech 42 dětí zabavilo. Občas si oddechli na svých tajných místech v okolí tábora, kde si skupiny rozdělaly ohýnky, uvařily speiální indiánské čaje a užily si zábavu i odpočinek. Letošní tábor se moc vydařil, nakonec se našel i pravý tomahawk, který teď patří všem Krakenům. 

1.7.-8.7. Putování po jihočeských řekách

11.08.2020 18:54

Vyjížděli jsme tak trochu v obavách, zda bude na českých řekách přecpáno, vyhledávání vhodných  míst ke spaní mimo kempy obtížné, počasí nestálé...

Nakonec se ukázalo, že letošní volba byla super. Začali jsme na vzduté Lužnici pod Táborem, pokračovali na Vltavě a přenocovávali na táborové základně poblíž Malontů. Pak jsme si dali Malši, přenocovali na hrádku Louzek a přejeli na Otavu. Tam jsme se prošli kolem Vydry a navštívili hrad Kašperk a vodácký program dokončili na řece Otavě. Kromě drobných nachlazení voda neměla chybu. 

19.-21.6. Závěrečná výprava

11.08.2020 18:00

Navzdory špatnému počasí se program nazvaný Pevnost BOYARD velice vydařil. Bojovalo se o klíče i indicie a bylo veselo, peníze se jen sypaly a dlabanec taky nebyl k zahození. 

30.5. Jednodenní Berounka

31.05.2020 11:20

Na vodu nás vyrazilo neuvěřitelných 44 lidiček, kteří se určitě už nemohli dočkat vodních radovánek. Přidali se i někteří rodiče a menší děti.  Počasí nám dovolilo docela pěknou plavbu, občas sice vítr zkoušel otočit lodě proti proudu, ale my jsme se nedali. Byla to první akce po koronavirové nucené přestávce a všichni jsme byli šťastní, že můžeme zas být spolu. 

6.-8.3. Výprava na Perníkajdu

12.03.2020 21:31

Díky podivným přesunům vlaků mezi ČD a Arrivou se cesta vláčkem na Perníkajdu stala dobrodružstvím. Přesto jsme dorazili už večer a zapálili na Perníkajdě první ohníček. SObotní dopoledne bylo deštivé, tak jsme využili čas pod střechou k výrobě ptačích budek, které jsme pak rozmístili po okolním lese. Odpoledne jsme se toulali po lese, nezastavily nás ani kroupy, kterými nás častovalo počasí. Večer jsme si vyzkoušeli stezku odvahy a mnozí získali prvního bobříka odvahy. V neděli jsme museli vyrazit trochu dřív opět díky vlakovým změnám. Ale víkend na Perníkajdě byl nezapomenutelný, moc jsme si ho užili. 

31.1. - 2.2. Pololetky na lyžích

12.02.2020 12:49

Bohužel už naposledy jsme navštívili pohostinný vertikální dům vedle školy v Nové Vsi. V blízké budoucnosti bude rekonstruován a Krakeni se tam už nevejdou. 

Počasí nebylo nejlepší, sníh ale byl opět v areálu Filip a tak jsme si zalyžovali a užili zimních radovánek. Vše probíhalo v pohodě až na dva drobné úrazy. Nechyběly hry, deskovky, večerní i ranní zábava. Pevně doufáme, že se nám podaří najít opět nějaké místo, kde budeme pokračovat v této oblíbené zimní činnosti. 

<< 6 | 7 | 8 | 9 | 10 >>